החוק של לפיד

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

שבוזז
יצירת קשר:

החוק של לפיד

הודעהעל ידי שבוזז » 11 מאי 2014 21:10

שר האוצר הנכבד שלנו , שלא סיים בית ספר , החליט לעשות עוד מעשה פופוליסטי ומפגר כדי לקנות את ציבור הבוחרים העילג שלו.
http://www.mako.co.il/news-money/econom ... 1898243326

מה דעתכם ?
אתם חושבים שבעלי פטור יוקרו כזכאים גם כן ?
הרי אנחנו זכאים למענק , פיקדון ואפילו עבודה מועדפת.
אני אישית שירתתי יותר משנה , כך שתרמתי יותר ממי שעשה שירות לאומי , זה ממש אבסורד .
אורח נוסף

Re: החוק של לפיד

הודעהעל ידי אורח נוסף » 12 מאי 2014 08:51

- על הזוג להוכיח כי מעולם לא הייתה בבעלות מי מהם דירת מגורים

הניסוח נשמע קצת מטומטם, אך קריטריונים שכאלו מטרידים אותי. זה כמו לדרוש ממשהו הוכחה שהוא מעולם לא הרג מישהו ב-10 שנים האחרונות. כיצד אפשר לדרוש הוכחה למשהו שלא קיים? אלא אם כן מגבילים "בבעלות" רק ל-100% רכישה של יחידת דיור, משמע שהשכרת דירה מאפשרת למישהו לקבל את ההטבות האלו (ככה לפחות אפשר להציג תפסים כל שהם).

אני צריך למצוא את המחקר הזה, זה הראה שכל פעם שממשלה כל שהיא התחילה לשים כסף בתחום מסויים -- התחום הזה הדרדר לתהום מבחינת איכות, כמו בתי ספר למשל.
אפרופו, אני מצד שני קצת מרחם על הפוליטיקאים / אנשי מקצוע כאלו ואחרים שהיו חלק מההחלטה הזאתי, לוודאי היו מספר אנשים שרצו להגיד : "תראו, זה נדיר בימינו באמת לתרום בצבא, יש לנו כל כך הרבה כוח אדם מבוזבז..במקום זה, לא עדיף שהם לפחות יבנו קריירות שאנחנו נוכל למצוץ מהם אחר כך את כל כספם?"
ועוד שירות לאומי...אני ממש לא מבין את ההיגיון שלהם. איזה אינטרסט יש להם לדחוף את הקיום הנוכחי של מערכת "שירות הצבאי / לאומי" בכזה כוח?
שבוזז
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שבוזז » 12 מאי 2014 10:53

אני באמת לא חושב שללפיד יש איזשהו איטנרס פה חוץ מדאגה לפופולריות בשקל שלו.
ד"א בפייסבוק שלו הוא רשם שמספיק שאחד מבני הזוג שירת.
ומי שיצא מהצבא עם אחוזי נכות זה גם מספיק , מי שסתם נכנס לדכאון וחרדה במהלך הצבא ? נו באמת .. לא מגיע לו כלום.
בואו ניתן הנחות לילדות שהולכות פעם בשנה להתנדבות של שעה בבית חולים הנחות , למה לתת למישהו שקיבל פטור ?

כל המהלך הזה יוצר קרע מגעיל בעם , תראה את התגובות בכתבות זה פשוט מחליא , אנשים ממורמרים על כך שהם ביזבזו 3 שנים מהחיים ומוציאים את זה על המיעוטים.

נ.ב דוד שלי עורך דין מקרקעין , להוכיח שאין דירה בבעלות קודמת זה דבר נפוץ , כך לדוגמא מקבלים פטור מס שבח . הקטע הבעייתי לדעתי הוא אם מישהו קיבל פטור ? או אם בני הזוג שניהם שירתו והם נשואים , אך ללא ילדים ?
חחח קודם מצפים שתביא את הילד ורק את תקנה את הדירה , עד אז תשמור את הילד באינקובטור ?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 12 מאי 2014 14:54

אני עדיין תוהה כיצד אפשר להוכיח שאף פעם לא נכרשה דירה, אלא אם כן אני מניח הרכישה עצמה מתועדת איפשהו וחוסר תיעוד במערכת אומרת הכל. וכן, הקטע של "תולידו ילד ואז תוכלו לקנות דירה" מפגר רצח. אך אני מניח שככה זה שעושים "חוקים" או כל מני שינויים, יש תמיד ברבורים שחורים שצריך לטפל בהם...אך זו הבעיה הבסיסית עם חוקים, הנסיון שלנו להגביל את העולם ואת היצרתיות האנושית רק תתמודד עם אין סוף ברבורים שחורים.

בנימה אחרת, האם זה לא נכון שכל מי שיוצא מהצבא (בכל סיבה שהיא) לאחר שנה של שירות זכאי להטבות שחרור?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 12 מאי 2014 15:58

לפיד מציג את עצמו כדואג למעמד הביניים, והמהלכים שלו מתוארים לעיתים קרובות כאנטי חרדית, אבל האלמנט המרכזי בהם הוא הפרו-מיליטריזם. לפיד רואה בצבאיות כמאפיין המלכד המרכזי של מעמד הביניים, הדבר האחד שכולם מסכימות עליו, ובדרך זה שזה מפלה נגד חרדיות וערביות זה בטח נחמד וגם נחמד שאפשר להכחיש שזאת הכוונה כדי להמשיך להצטייר כליברל, רק כזה ששם את מעייני מעמד הביניים המשרת בצבא מעל כולם. זה עצוב כמה שקל לפוליטיקאים לגייס תמיכה ולתמרן אנשים סביב מיליטריזם.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
משה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי משה » 13 מאי 2014 19:57

שבוזז כתב:שר האוצר הנכבד שלנו , שלא סיים בית ספר , החליט לעשות עוד מעשה פופוליסטי ומפגר כדי לקנות את ציבור הבוחרים העילג שלו.
מה דעתכם ?
אתם חושבים שבעלי פטור יוכרו כזכאים גם כן ?
אני אישית שירתתי יותר משנה , כך שתרמתי יותר ממי שעשה שירות לאומי , זה ממש אבסורד .

אם אני לא טועה, זה תקף גם לאנשים שיצאו בגלל פטור רפואי. כך, שזה בעיקר כדי לתפוס כותרת בעיתון, כמו הזה של ה"מלחמה במשתמטים" שלא יתנו להם ללמוד באוניברסיטה למי שלא הסדיר את מעמדו.
במילא רגוע, להגדיר את האלמנט המרכזי כמיליטריסטי זה לא נכון- אתה הופך את הפירמידה על הראש שלה. לפיד, שהוא קודם כול גזען, מחפש דרך עם כסת"ח חוקי להפלות ערבים וחרדים. זה שזה גם מילטריסטי זה תוסף נחמד, אבל זה בתור תוסף. אני מסכים שזאת תוכנית פופוליסטית וגרועה ובעייתית.
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
שבוזז
יצירת קשר:

הודעהעל ידי שבוזז » 13 מאי 2014 20:58

לעולים יש מי שידאג , הם שווים מנדטים :
http://www.globes.co.il/news/article.as ... 1000931718

לפטורים ? חס וחלילה , את מי הם מעניינים ...
http://www.themarker.com/realestate/1.2318186
"לדברי עו"ד גיל גן-מור מהאגודה לזכויות האזרח ונציגה בקואליציה לדיור בר השגה: "ה'פשרה' שהושגה בעניין הקריטריון של שירות צבאי או אזרחי אינה מתקבלת על הדעת ומצער שמשרד המשפטים נסוג מהעמדה שהציג עד עתה. הקריטריון גורם להפליה פסולה, שמענישה את מי ששוחרר כדין מהשירות הצבאי ובמיוחד קבוצות שונות שפטורות משירות, בנוסף לערבים, כמו אנשים שקיבלו פטור מטעמים רפואיים, חרדים וכן אנשים שלא גויסו מטעמים משפחתיים או סוציאליים."

על פי מה שעורכת הדין הזאת אומרת , אנחנו לא כלולים .
תאר לך מצב שלוחם , ששירת שנתיים ונפצע או נפגע נפשית דרך חרדה או טארומה , לא מקבל את הפטור ממעמ , אבל ילדה שהלכה פעמיים שלוש להתנדבות בבית חולים לשעה , מקבלת . כל הכבוד יאיר ...

דבר בסיסי שלא הבנתי , כל העסק הזה מדבר רק על דירות מקבלן ? כלומר חדשות .?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 14 מאי 2014 18:15

עדיף לא לתת למהלכים בעלי אינטרסט פוליטי-אישי גרידא במה. ולמען האמת, ככל שהריקוד הזה סביב חשיבות הצבא בחברת ישראל מתמשכת, בנוסף לקיצוצים מהתקציב הבטחוני, כך יהיה קשה יותר ויותר להגן על קיום ה-status quo.
זה מזכיר לי את מילותיו של ג'ורג' קרלין: "When you're born, you're getting a ticket to the freak show. When you're born in America, you're getting a front-row seat"
ולעניינו נשנה את זה ישראל. יהיה קשה יותר להתעלם מבולשיט ככל שהוא מציף את עצמו, וזה משעשע שלפיד נותן לפסלסטינאים עוד טיעוני נגד-נגד מדינת ישראל.
אוקי, זה מספיק ציניות ממני.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2014 10:52

שבוזז כתב:שר האוצר הנכבד שלנו , שלא סיים בית ספר , החליט לעשות עוד מעשה פופוליסטי ומפגר כדי לקנות את ציבור הבוחרים העילג שלו.

מה דעתכם ?
אתם חושבים שבעלי פטור יוקרו כזכאים גם כן ?

החוק הזה צף כמו גוש חרא בביוב, ולא הולך לשום מקום, ומי כרגיל פיתח ציפיות ונדפק? ה"משרתים" כמובן.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים