רעיון בשביל לצאת מהצבא

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #107448 הגב
    Anonymous
    חבר

יש לי תאריך גיוס לאוגוסט. מכל מני סיבות אני לא רוצה להתגייס, או לפחות לא להיות 3 שנים. (אני פרופיל 64, ד"א)

מה אתם אומרים על הרעיון הבא?:

בחודשים הקרובים אני אאסוף חוות דעת מפסכיאטר אזרחי על מצבי הנפשי.

אני אתגייס באוגוסט, יעשה כמה חודשים ואז כשיש לי כבר המלצות מפסיכיאטר אזרחי יהיה לי הרבה יותר קל להשתחרר. מה דעתכם? זה יכול לעבוד?

יכול להיות שגם אני יתחיל את הצבא ויראה שהשד לא נורא ואני יכול להתגבר על הבעיות שלי ואז אני אשאר, אבל ככה תיהיה לי אופציה קלה לצאת אם ארצה בכך. מה אתם אומרים?

תודה.

#169402 הגב
    Weef
    חבר

הרבה יותר קשה לצאת מהצבא כשאתה כבר בתוכו. צהל משקיע בך המון כסף בתור חייל, והוא יעשה את מירב המאמצים לא לוותר עליך.

לחו"ד יש מועד התיישנות, ובתור חייל אתה נמצא תחת קריטריונים אחרים מאשר מלשב. אתה צריך להראות מאפיניים פסיכיאטרים לאורך הטירונות כדי שיתחסו אלייך ברצינות,
    ורוב הסיכויים שתצטרך להתחיל את התהליך בתוך השירות, ולא יהיה לך שום "פור" על חיילים מסכנים אחרים.

אם אתה לא בטוח אם "תעשה חיים" בצבא או אם תסבול, למה שלא תשכיל? למה שלא תקרא קצת על זה? האיטרנט מוצף במידע, אבל ילדים טיפשים כמוך רצים להתגייס ורק אח"כ
    עושים חשבון. זה מובן, כי אתה ילד, אבל עדיף לך לחסוך את השלב המיותר הזה ולדעת בדיוק לאן אתה הולך? אתה לא מעדיף וודאות מאשר בוררות?

זה ממש מדהים אותי, אתה הולך לתת את החיים שלך למישהו אחר ל3 שנים הבאות, ואתה לא טורח לדעת למה? איך? כמה ישראלי מצידך, ומצד חברייך המלשבים.

#169406 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote Weef:

הרבה יותר קשה לצאת מהצבא כשאתה כבר בתוכו. צהל משקיע בך המון כסף בתור חייל, והוא יעשה את מירב המאמצים לא לוותר עליך.

לחו"ד יש מועד התיישנות, ובתור חייל אתה נמצא תחת קריטריונים אחרים מאשר מלשב. אתה צריך להראות מאפיניים פסיכיאטרים לאורך הטירונות כדי שיתחסו אלייך ברצינות,
    ורוב הסיכויים שתצטרך להתחיל את התהליך בתוך השירות, ולא יהיה לך שום "פור" על חיילים מסכנים אחרים.

אם אתה לא בטוח אם "תעשה חיים" בצבא או אם תסבול, למה שלא תשכיל? למה שלא תקרא קצת על זה? האיטרנט מוצף במידע, אבל ילדים טיפשים כמוך רצים להתגייס ורק אח"כ
    עושים חשבון. זה מובן, כי אתה ילד, אבל עדיף לך לחסוך את השלב המיותר הזה ולדעת בדיוק לאן אתה הולך? אתה לא מעדיף וודאות מאשר בוררות?

זה ממש מדהים אותי, אתה הולך לתת את החיים שלך למישהו אחר ל3 שנים הבאות, ואתה לא טורח לדעת למה? איך? כמה ישראלי מצידך, ומצד חברייך המלשבים.

אני מבין טוב לאן ולמה אני הולך לתת את חיי… לגוף נצלן, לא מתחשב וכובש. אבל – אם אני אהיה כמה חודשים בצבא זה יוכל לעזור לי מול תגובות של אנשים… אני לא רוצה לחשוב מה סבא וסבתא שלי, שהם האנשים הכי יקרים לי, יגידו אם לא אתגייס… אם לפחות אהיה כמה חודשים, יגיד שניסיתי, זה יעזור.

כן, זאת לא מחשבה הכי נכונה בעולם וזה רק בשביל "לצאת מידי חובה" אבל לפעמים זה הרע במיעוטו.

#169409 הגב
    Weef
    חבר
    quote מלשב 123:

quote Weef:

אני מבין טוב לאן ולמה אני הולך לתת את חיי… לגוף נצלן, לא מתחשב וכובש. אבל – אם אני אהיה כמה חודשים בצבא זה יוכל לעזור לי מול תגובות של אנשים… אני לא רוצה לחשוב מה סבא וסבתא שלי, שהם האנשים הכי יקרים לי, יגידו אם לא אתגייס… אם לפחות אהיה כמה חודשים, יגיד שניסיתי, זה יעזור.

כן, זאת לא מחשבה הכי נכונה בעולם וזה רק בשביל "לצאת מידי חובה" אבל לפעמים זה הרע במיעוטו.

תתפלא, גם אני חשבתי "מה הדודה הציונית שלי תגיד!?!" או "ספתא תפסיק לתת לי 500 שקל ביומולדת!!" ואתה יודע מה, כולם אמרו לי "עשית בשכל".

אנשים יודעים בדיוק מזה צבא, והספתא שלך תתגבר, ואם לא, תתנחם בזה שלא נשאר לה הרבה זמן לחיות 😀 .

#169415 הגב
    Spor
    חבר
    quote :

תתפלא, גם אני חשבתי "מה הדודה הציונית שלי תגיד!?!" או "ספתא תפסיק לתת לי 500 שקל ביומולדת!!" ואתה יודע מה, כולם אמרו לי "עשית בשכל".

אנשים יודעים בדיוק מזה צבא, והספתא שלך תתגבר, ואם לא, תתנחם בזה שלא נשאר לה הרבה זמן לחיות

סבתא*
    מצטער, אני פדנטי.

בקשר לפותח האשכול – שמע, אם אתה מתגייס רק כדי לרצות אחרים,
    כבר עלית על מסלול התרסקות. זה לא יוביל אותך לשום דבר טוב, ולרוב אנשים כאלה יוצאים מהצבא בשלב כלשהו.

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
מענה ל־רעיון בשביל לצאת מהצבא
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו