איך אני מבסוט על המדינה הזו...

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

totogate
יצירת קשר:

איך אני מבסוט על המדינה הזו...

הודעהעל ידי totogate » 17 יוני 2013 16:18

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4393396,00.html
ואני כבר התחלתי "להרהר" על ה 21.... (סתם בצחוק!)
רוצים להימנע מלשלם כסף ללוחמי הקומנדו ולכן זורקים עליהם *** טוטאלי...
ואני אומר.. צבא?
אורח

Re: איך אני מבסוט על המדינה הזו...

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2013 18:20

totogate כתב:http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4393396,00.html
ואני כבר התחלתי "להרהר" על ה 21.... (סתם בצחוק!)
רוצים להימנע מלשלם כסף ללוחמי הקומנדו ולכן זורקים עליהם *** טוטאלי...
ואני אומר.. צבא?

נכון.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 17 יוני 2013 21:24

הבעיה שמופיעה במשפט הזה מבוטאת היטב בכל דיון שכל קבוצה מצפה מהקבוצה האחרת להבין על מה היא מדברת בלי להסביר את עצמה יותר מדי(אחת הסיבות למה לפעמים קשה לדבר עם ילדים). לטפיל כמו סרטן יש יותר מדי סוגים שונים שאי אפשר לחבר אותם יחדיו מבעד להתהגות הכללית של הגידול, ובשל כך מבחינה בירוקרטית-משפטית קשה להוכיח איך בדיוק החשיפה לאותם חומרים ובאותו מימון גרם להתפתחות של גידולים ומחלות שונות.
השופט זרנקין קבע בפסק הדין כי "מחלות ממאירות קרויות כולן, בפי העם 'מחלת סרטן', אך המדובר במחלות שונות בעלות אטיולוגיה שונה, והן קשורות לגורמי סיכון מוכרים שונים, ואלו אשר נקשרות לחשיפה לגורמים סביבתיים, הרי שהקשר הינו תלוי צורת החשיפה ואופייה".

ככל שהולכים על פי המידע הזה, אפשר להבין למה בית-הדין כל כך אנאלי לגבי העניין הזה. קשה מאוד להוכיח קשר ישיר בין צלילה בקישון והופעת גידול סרטני ומחלות אחרות לאחר למעלה מעשור.

כל זה תחת ההיגיון הצר-אופקים ואיטי של המערכת המשפטית, שאני בטוח שכל כך סבוך ומרושל שקשה לדעת מה למעשה הולך שם; אך זה מאוד קל להאמין שהישות הכי גדולה בארץ תהיה בעלת מספיק משאבים כדי להגן על התחת שלה, והתמונה נהיית מכוערת כאשר הם מנסים יותר מדי להגן על עצמם במקום לנסות לקחת אחריות(במקרה שהם באמת אשמים). אחרי הכל, קשה לסמוך על מומחים המועסקים על ידי 'הרשויות' ו'המפעלים' (שזיהמו את הנהר מלתתחילה); כך שלמעשה שלשופט יש סיבה טובה לחשוב שלתיק הזה אין מספיק מידע כזו האמת מבחינה משפטית, אך אם זאת אפשר לראות איך זה ס"כ מסתכם ב"למי יש יותר כסף?".
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2013 21:40

אפשר להתעמק במה שכתבת Solus..
העניין הוא הזריקה הזו על החיילים מרתיחה כל כך...
אז אי אפשר להוכיח בסדר.. אלה חיילי קומנדו לעזאזל! טפלו בהם גם אם לא הוכחה טענתם! צאו לקראתם מה קרה?
מדינה מושחתת שנותנת אזכור קל בחדשות על חייל שנהרג כ חצי דקה ואותו חייל נשכח לעולמי עד מלבד המשפחה שלו שנהרסת ועוד כתובית קטנה ביום הזכרון בטלוויזיה שגם ככה אף אחד לא יראה...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2013 00:06

אורח כתב:אפשר להתעמק במה שכתבת Solus..
העניין הוא הזריקה הזו על החיילים מרתיחה כל כך...
אז אי אפשר להוכיח בסדר.. אלה חיילי קומנדו לעזאזל! טפלו בהם גם אם לא הוכחה טענתם! צאו לקראתם מה קרה?
מדינה מושחתת שנותנת אזכור קל בחדשות על חייל שנהרג כ חצי דקה ואותו חייל נשכח לעולמי עד מלבד המשפחה שלו שנהרסת ועוד כתובית קטנה ביום הזכרון בטלוויזיה שגם ככה אף אחד לא יראה...

גם כל הנכים.... ראית פעם תוכנית עליהם? חס וחלילה. אולי פעם בשנתיים 3 וגם אז שתי דקות ואף פעם לא נכים קשים באמת.
לא מראים את אלה החירשים ועיוורים בו זמנית שאמא שלהם מנגבת להם את התחת... מראים עאלק נכים "פעילים" שרוכבים על אופניים מאחורה או שטות אחרת.

כל הצמחים ששוכבים בבית במיטה מרותקים לכל החיים? מעניינים מישהו? למישהו איכפת שהם "עאלק" נלחמו בגבורה? אולי רק למי שמנגב להם את התחת - יתפרנס בזכותם כל החיים.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 18 יוני 2013 07:08

השופט התייחס בפסק הדין גם לעובדה שבמהלך תקופת המשפט קיבל הצבא את תביעתם של חלק מהתובעים בהכרה כנכי צה"ל,

אפשר לראות שלא כולם כאלו חסרי לב במערכת כדי לקחת אחריות כל שהי, אך מעניין למה רק "חלק מהתובעים" הוכרו כנכי צה"ל.

בלתי אפשרי, מערכת עם משאבים נדלים כמו הצבא אינה יכולה להרשות לעצמה להיות כל כך פגיעה וחסרת הגנה כדי לממן כל בחור שמגרד לו הביצים לאחר ששירת. אם הצבא היה מאפשר את זה, כולם באופן פוטנציילי היו תובעים את צה"ל.

ככל שאני שמתי לב, מוות מוכר הרבה יותר בקלות מאשר כל דבר אחר. אפשר לקרוא לזה עצלנות, ועם זאת אפשר לראות את זה כחוסר ישירות עיתונאית שזה בכלל לא יפתיע אותי. לדעתי הכל נופל על מה הכהל רוצה : וכהל, ככל שאני יכול לנחש, רוצה סיפורים עסיסיים וקלים להבנה. חייל בטעות הלך על מוקש והתפוצץ, ירייה-ידידותית בזמן אימונים, איזה ילד לקח רובה והתחיל לירות בכל החברים שלו בבית ספר.. אנשים ס"כ מחפשים סיפור מרגש לצפות בו, ואני חושב שזה יהיה מאוד מבלבל עבור המון אנשים לשמוע : "הצבא, הממשלה והמדינה רוצה אותי מת", אני לא בטוח אם מדובר על שמירת אינטרסטים / סטטוס-קוו (status quo) וצנזורה או על סיפוק תכנים שנכונים יותר לתרבות. ומה יותר נכון בתרבות שלנו מאשר הגבורה הריקה של חיילים הצועדים למלחמה? אין לי הרבה מה לומר לגבי עיתונאים כי אני באמת לא יודע איך הם חושבים ומה מעסיק אותם.

עריכה : תסתכלו על התגובות בעמוד הזה ותראו באיזו קלות 99% מהם מתלהטים על הכתבה הזאתי מבלי לרגע לחשוב שהסיבה היחידה שהם רואים את הכתבה הזו, זה בגלל שתובעים הם יוצאי שייטת. גיבורים לכאורה. אם אנו מקדישים רגשות כלפי אנטי-פטריוטיזם האם זה לא עושה אותנו גרועים באותה מידה כפטריוטים?

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד