חוק זכויות התורמים למדינה

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

makmako
יצירת קשר:

חוק זכויות התורמים למדינה

הודעהעל ידי makmako » 15 יוני 2013 15:56

זהו החוק שהתכוונתי אליו בתגובה שלי באשכול "שירות לאומי לבנים".

מוזמנים לקרוא עליו בכתבה הבאה ב"הארץ".

ברוכים הבאים למדינת האפרטהייד, ישראל.

https://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j ... NhN0mfe2MQ
Solus
יצירת קשר:

Re: חוק זכויות התורמים למדינה

הודעהעל ידי Solus » 16 יוני 2013 22:11

חבל שלא רשום בדיוק מה יהיה ניסוח ההפליה; לא מצויין על בסיס מה יכולים מעסיקים להפלות אחרים ובכלל למה (האם הממשלה תממן חלק מן המשכורות של משלימי שירות צבא כאשר יוצאי צה"ל לא יקבלו מימון ממשלתי? האם למסעדות, כמו שמצויין, יש אינטרסט כל שהו למנוע מלקוחות מלסעוד אצלם בגלל שהעיפו את התחת שלהם לרחוב? לא משנה איך אני רואה את זה, זו טקטיקת מכירה על הפנים..), למה שבתי עסק ירצו להפלות את הלקוחות שלהם? הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה, כפי שציינתי, זה רק אם יקבלו מימון מן הממשלה על כל לקוח שהשלים שירות צבאי -- אין זו רק דרך מרושלת במיוחד לקחת עוד מיסים מאנשים, ובמיוחד מהאכלוסויות החלשות שרק יחלשו בגלל הדבר הזה? ובכלל, האוכלוסיות החלשות, כחלשות, אין מיסים רבים לשלם בכל מקרה, כך שזו רק עוד דרך לגבות עוד כסף מכולם בגלל שמישהו מרגיש שזה נכון להתערב בכיסים של האזרחים על בסיס אידאולוגי ריק.
אני אישית לא בעד מימון של אף אחד, אני בעד מציאות פרוידנית (Freudian) שבה כל אחד סוחב את המשקל של עצמו -- אם הוא לא יכול, שיקווה שיש לו חברים ממש טובים או חברות צדקה עצמיות. אותו ההיגיון עובד עבורי כלפי שירות-לאומי, אין שום נקודה לכפות על אנשים להיות "נדיבים" כלפי אחרים; זה רק מגביל את החופש של היחיד ומדרדר את הרעיון מאחורי התנדבות ועזרה לאחרים. אם מישהו רוצה לעזור לאחר, שיעשה זאת מתוך תחושה פנימית של רצון לעזור לאחר -- שיתרום את זמנו או את כספו, לא שיהיה מחוייב להיפרד מסכום נאה מהמשכרותו או מספר מועט של שנים מחייו.

לאחר שאמרתי את זה, התמונה הכללית שהבנתי מכל הכתבות האלו זה שיריב לוין רוצה לגבש את מדינת ישראל כמדינה יהודית ככל שיותר, וזה מעלה את המחשבה ... למה הוא בכלל מחפש הגדרות של מדינה יהודית? איזו מן חרדת-רדיפה מופעלת על אנשים כאלו שהם צריכים להגדיר היטב את הסביבה שלהם כדי לא להרגיש רדופים וקטנים...? יש כל כך הרבה חרא שעדיף להתעסק איתו כרגע ועם זאת אנשים יוצאים מגדרם כדי ליצור סיפורים מופרזים ומפגרים שלא יעבדו איי פעם מתוך, ככל הנראה, רצון עז לתצומת לב ורדיפה אחר פנטזיות צרות אופקים. החוק הזה לדעתי לעולם לא יעבור במדינה שמתיימרת לקרוא לעצמה דמוקרטית. אך אם זה כן יעבור, אנחנו רישמית נכנסו למדינה פאשיסטית וזה מצידי מאפשר לי מבחינה מוסרית להציט שליטים-עריצים בלהבות. וברצינות, רשום משהו לגבי פן ההפליה שהמעסיק מבחינה חוקית יכול לבצע? למשל, להפלות נכי-צהל מבחינה חוקית לא נשמע הגיוני וגם אנשים "ששירתו" כמה שנים במערכת. זה מעלה את השאלה, כמה בדיוק צריך "לתרום" כדי להיחשב כאזרח כהלכה? הבירוקטריה סביב העניין נראה לי מרושל ומטופש, זה יגרום להמון סלידות וברבורים שחורים אשר יגלה את כל העניין כמיותר, מרושל ומלהיט הציבור נגד הממשלה. לדאוג לשיוויון? איך זה הגיוני זה מבעד לי.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 16 יוני 2013 23:32

זהו נוסח הצעת חוק זכויות התורמים למדינה, התשע"ג-2013:
http://www.knesset.gov.il/privatelaw/data/19/275.rtf
היום דנו בה בוועדת השרים לענייני חקיקה בממשלה, ואישרו אותה (לנוכח התנגדות סיעות התנועה ויש עתיד), אך שרת המשפטים ערערה על ההחלטה ולכן ההצעה לא תקודם אלא אם יידחה הערר.

ההצעה אינה צפויה לעבור בכנסת ולהפוך לחוק, ואם תעבור - צפויה להיות מבוטלת על ידי בית המשפט. הסיבה לכך היא שהיועץ המשפטי לממשלה קבע ש"ההצעה פוגעת בזכות לשוויון המעוגנת בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, פגיעה אשר איננה עומדת בפיסקת ההגבלה של חוק היסוד", ולכן לא יגן על חוק כזה אם יעבור בכנסת - ובית המשפט יבטל אותו בהיותו בלתי חוקתי. גם ניסיון העבר מראה זאת: הצעה הרבה פחות משמעותית והרבה פחות קיצונית, שכל שהציעה היה לתת עדיפות בשירות המדינה בלבד, בין שני מועמדים שווים, לזה שסיים שירות סדיר (וגם אז - לא יופלה מי ששוחרר מטעמי בריאות, כלומר, רוב נמנעי הגיוס בפורום הזה), הוקפאה לנוכח ביקורת דומה של היועץ המשפטי, אף שהממשלה תמכה גם בה. להלן קישור להצעה הקודמת, שהוקפאה:
http://www.knesset.gov.il/Laws/Data/BillKnesset/391/391.pdf
לכן ניתן להעריך שסיכויי ההצעה הנוכחית - נמוכים (גם לאור התנגדות שתיים מסיעות הקואליציה); שאם תעבור בכנסת - היא תמותן מאוד ויושמטו ממנה סעיפים רבים; ושהיא תבוטל על ידי בית המשפט אם תעבור. הדברים נאמרים מתוך הכרת האירועים הקודמים והמערכת הפוליטית, וכמו כל תחזית, גם התחזית הזו לא מתיימרת להיות אמת אבסולוטית.

מכאן שרצוי לא להיכנס ללחץ. כדאי לעקוב אחרי מה שקורה עם ההצעה, אך הצעת חוק כה קיצונית, שהופכת את אזרחי ישראל שלא שירתו בצה"ל (ובעיקר ערבים וחרדים) לאזרחים סוג ב', וסותרת כל כך הרבה חוקי יסוד, חוקים, פסקי דין ומדיניות ממשלתית, פשוט לא תתקבל בלי מיתון דרסטי, וגם אז לא סביר שהיא תתקבל. ודווקא למי ששוחרר מטעמי בריאות יש הכי פחות סיבות לדאוג: אין חבר כנסת שרוצה להיראות כאילו הוא מתעלל בנכים ובבעלי מוגבלויות, ולכן בהצעה (כמו בהצעה הקודמת) יצטרכו להחריג את מי ששוחרר מטעמי בריאות - וגם כך היא לא תעבור.

דרך אגב, ההגדרה של "חייל משוחרר" בהצעת החוק זהה להגדרה של מי שמקבל פיקדון ומענק: מי ששירת 12 חודשים לפחות, או שירת פחות ושוחרר מטעמי בריאות.
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 17 יוני 2013 07:32

בהחלט, הפן החוקי היה נראה חריג מדי כדי להיות אי פעם מציאות. אני באמת לא חושב שהחוק הזה יעבור, אך אפשר לראות באיזה כיוון אנשים הולכים; יש מצוקה כלכלית, מעלים את המיסים, מתחילים לגייס חרידים באופן יותר אגרסיבי ואז חושבים על לעלות את הסטטוס הצבאי בארץ. השימוש בצבא כגורם פוליטי גרידא במקום להיתשתמש בו כגורם הגנה גרידא זה דבר אבסורדי שכבר ממיזמן היה צריך להיות על גבי שולחן האג'נדה של המדינה, הרצון להעביר חוק פרו-מיליטריסטי מראה מה העתיד עלול להביא; מבחינתי כל העניין הינו נורה אדומה להיזהר ממנה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2013 07:55

Solus כתב:חבל שלא רשום בדיוק מה יהיה ניסוח ההפליה; לא מצויין על בסיס מה יכולים מעסיקים להפלות אחרים ובכלל למה (האם הממשלה תממן חלק מן המשכורות של משלימי שירות צבא כאשר יוצאי צה"ל לא יקבלו מימון ממשלתי? האם למסעדות, כמו שמצויין, יש אינטרסט כל שהו למנוע מלקוחות מלסעוד אצלם בגלל שהעיפו את התחת שלהם לרחוב? לא משנה איך אני רואה את זה, זו טקטיקת מכירה על הפנים..), למה שבתי עסק ירצו להפלות את הלקוחות שלהם? הסיבה היחידה שאני יכול לחשוב עליה, כפי שציינתי, זה רק אם יקבלו מימון מן הממשלה על כל לקוח שהשלים שירות צבאי -- אין זו רק דרך מרושלת במיוחד לקחת עוד מיסים מאנשים, ובמיוחד מהאכלוסויות החלשות שרק יחלשו בגלל הדבר הזה? ובכלל, האוכלוסיות החלשות, כחלשות, אין מיסים רבים לשלם בכל מקרה, כך שזו רק עוד דרך לגבות עוד כסף מכולם בגלל שמישהו מרגיש שזה נכון להתערב בכיסים של האזרחים על בסיס אידאולוגי ריק.
אני אישית לא בעד מימון של אף אחד, אני בעד מציאות פרוידנית (Freudian) שבה כל אחד סוחב את המשקל של עצמו -- אם הוא לא יכול, שיקווה שיש לו חברים ממש טובים או חברות צדקה עצמיות. אותו ההיגיון עובד עבורי כלפי שירות-לאומי, אין שום נקודה לכפות על אנשים להיות "נדיבים" כלפי אחרים; זה רק מגביל את החופש של היחיד ומדרדר את הרעיון מאחורי התנדבות ועזרה לאחרים. אם מישהו רוצה לעזור לאחר, שיעשה זאת מתוך תחושה פנימית של רצון לעזור לאחר -- שיתרום את זמנו או את כספו, לא שיהיה מחוייב להיפרד מסכום נאה מהמשכרותו או מספר מועט של שנים מחייו.

לאחר שאמרתי את זה, התמונה הכללית שהבנתי מכל הכתבות האלו זה שיריב לוין רוצה לגבש את מדינת ישראל כמדינה יהודית ככל שיותר, וזה מעלה את המחשבה ... למה הוא בכלל מחפש הגדרות של מדינה יהודית? איזו מן חרדת-רדיפה מופעלת על אנשים כאלו שהם צריכים להגדיר היטב את הסביבה שלהם כדי לא להרגיש רדופים וקטנים...? יש כל כך הרבה חרא שעדיף להתעסק איתו כרגע ועם זאת אנשים יוצאים מגדרם כדי ליצור סיפורים מופרזים ומפגרים שלא יעבדו איי פעם מתוך, ככל הנראה, רצון עז לתצומת לב ורדיפה אחר פנטזיות צרות אופקים. החוק הזה לדעתי לעולם לא יעבור במדינה שמתיימרת לקרוא לעצמה דמוקרטית. אך אם זה כן יעבור, אנחנו רישמית נכנסו למדינה פאשיסטית וזה מצידי מאפשר לי מבחינה מוסרית להציט שליטים-עריצים בלהבות. וברצינות, רשום משהו לגבי פן ההפליה שהמעסיק מבחינה חוקית יכול לבצע? למשל, להפלות נכי-צהל מבחינה חוקית לא נשמע הגיוני וגם אנשים "ששירתו" כמה שנים במערכת. זה מעלה את השאלה, כמה בדיוק צריך "לתרום" כדי להיחשב כאזרח כהלכה? הבירוקטריה סביב העניין נראה לי מרושל ומטופש, זה יגרום להמון סלידות וברבורים שחורים אשר יגלה את כל העניין כמיותר, מרושל ומלהיט הציבור נגד הממשלה. לדאוג לשיוויון? איך זה הגיוני זה מבעד לי.

רשום בדיוק מה נוסח ההפליה, תקרא את החוק.

המעסיקים יכולים להפלות על עצם השירות (כלומר, עדיף מישהו ששירת קצת לעומת מישהו שכלל לא שירות), אופי השירות (זה לא רשום, אבל זה מתבקש שאם כבר מתאפשרת אפליה יוצאי צבא יועדפו על פני יוצאי שירות לאומי), אורך השירות (כמה שיותר חודשים - כך יותר טוב, יותר נקודות בדיור, תנאי שכר יותר טובים וכו'). דמיין לאן יוכלו המעסיקים לקחת את זה הלאה - אפלייה בין יחידות, בין פרופילים, בין ציוני הקב"א והדפ"ר וכו'... כל נתון צבאי יהיה לנגד עיניהם ויאפשר להם להפלות. זה למעשה מה שקורה היום, כאשר אנשי צבא קרביים הופכים פתאום מנכ"לים גם ללא השכלה וללא מאמץ, אך ייתן גושפנקא ויעצים את העניין - המזכירות יהיו פקידות לשעבר בצבא וכו'.

תתפלא, יש כל מיני מסעדות. את העניין עם המשכורת לא הבנתי - לא מוזכרת פה שום משכורת. כמו שאמרתי, יש מסעדות שמפלות אתיופים, יש מסעדות שמפלות ערבים, ויש מסעדות של אנשים מורעלים שבשמחה יפלו אנשים שלא עשו צבא... הכל תלוי במעסיק, לא הכל זה שיקולים כלכליים, בטח לא במדינה הזאת.

ואני לא יודע אם שמת לב, אבל אף אחד בממשלה לא שאל את דעתך... הצעת החוק היא עובדה, והיא עברה כבר את וועדת השרים (הערר של לבני? הצחקתם אותי) שהיא חותמת הגומי של הקואליציה...

הניתוח של מצבו הנפשי של יריב לוין משעשע. האדם הוא לאומן קיצוני, מה חדש? ולא שמת לב שמדינת ישראל היא כבר מזמן לא מדינה דמוקרטית? בטח מ67... וגם לפני זה לא בטוח שהייתה. קודם היה בסדר להפלות ערבים, אחר כך הפך להיות בסדר בהדרגה להפלות שמאלנים, ועוד מעט יהיה בסדר להפלות אנשים שלא גוייסו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2013 08:14

פרופילניק כתב:זהו נוסח הצעת חוק זכויות התורמים למדינה, התשע"ג-2013:
http://www.knesset.gov.il/privatelaw/data/19/275.rtf
היום דנו בה בוועדת השרים לענייני חקיקה בממשלה, ואישרו אותה (לנוכח התנגדות סיעות התנועה ויש עתיד), אך שרת המשפטים ערערה על ההחלטה ולכן ההצעה לא תקודם אלא אם יידחה הערר.

ההצעה אינה צפויה לעבור בכנסת ולהפוך לחוק, ואם תעבור - צפויה להיות מבוטלת על ידי בית המשפט. הסיבה לכך היא שהיועץ המשפטי לממשלה קבע ש"ההצעה פוגעת בזכות לשוויון המעוגנת בחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, פגיעה אשר איננה עומדת בפיסקת ההגבלה של חוק היסוד", ולכן לא יגן על חוק כזה אם יעבור בכנסת - ובית המשפט יבטל אותו בהיותו בלתי חוקתי. גם ניסיון העבר מראה זאת: הצעה הרבה פחות משמעותית והרבה פחות קיצונית, שכל שהציעה היה לתת עדיפות בשירות המדינה בלבד, בין שני מועמדים שווים, לזה שסיים שירות סדיר (וגם אז - לא יופלה מי ששוחרר מטעמי בריאות, כלומר, רוב נמנעי הגיוס בפורום הזה), הוקפאה לנוכח ביקורת דומה של היועץ המשפטי, אף שהממשלה תמכה גם בה. להלן קישור להצעה הקודמת, שהוקפאה:
http://www.knesset.gov.il/Laws/Data/BillKnesset/391/391.pdf
לכן ניתן להעריך שסיכויי ההצעה הנוכחית - נמוכים (גם לאור התנגדות שתיים מסיעות הקואליציה); שאם תעבור בכנסת - היא תמותן מאוד ויושמטו ממנה סעיפים רבים; ושהיא תבוטל על ידי בית המשפט אם תעבור. הדברים נאמרים מתוך הכרת האירועים הקודמים והמערכת הפוליטית, וכמו כל תחזית, גם התחזית הזו לא מתיימרת להיות אמת אבסולוטית.

מכאן שרצוי לא להיכנס ללחץ. כדאי לעקוב אחרי מה שקורה עם ההצעה, אך הצעת חוק כה קיצונית, שהופכת את אזרחי ישראל שלא שירתו בצה"ל (ובעיקר ערבים וחרדים) לאזרחים סוג ב', וסותרת כל כך הרבה חוקי יסוד, חוקים, פסקי דין ומדיניות ממשלתית, פשוט לא תתקבל בלי מיתון דרסטי, וגם אז לא סביר שהיא תתקבל. ודווקא למי ששוחרר מטעמי בריאות יש הכי פחות סיבות לדאוג: אין חבר כנסת שרוצה להיראות כאילו הוא מתעלל בנכים ובבעלי מוגבלויות, ולכן בהצעה (כמו בהצעה הקודמת) יצטרכו להחריג את מי ששוחרר מטעמי בריאות - וגם כך היא לא תעבור.

דרך אגב, ההגדרה של "חייל משוחרר" בהצעת החוק זהה להגדרה של מי שמקבל פיקדון ומענק: מי ששירת 12 חודשים לפחות, או שירת פחות ושוחרר מטעמי בריאות.

קודם כל, אין שום סיבה שבית משפט יתערב. עידן האקטיביזם השיפוטי עבר חלף לו, וגם אם השאיר חותם, הרי שצריך תקופה מסוימת שבה החוק מאושר ומתקבל לפני שהוא מבוטל (גם חוק טל בוטל, עשור לאחר שהתקבל - למשל וגם הוא היה לא חוקתי ופגע בערך השוויון). גם היועץ המשפטי הוא אחר, עובדה שאישר את האפליה הזו בדיור, וכמו שאמרתי, אין לו סיבה לחשוש מבג"צ.

ההצעה אינה צפויה לעבור בכנסת? למה לא? זו אחת הכנסות היותר טובות לימין. היא בהחלט יכולה לעבור לפי דעתי.
התנגדות שתיים מסיעות הקואליציה? התנועה ו...? ממש מגינות המיעוטים.

חבר'ה כבר עברו הצעות חוק קיצוניות יותר. הנאיביות שלכם מצחיקה אותי. יש אוכלוסייה שלמה של פלסטינים שמוחזקת בתנאים לא תנאים בשל הוראות שעה, יש הבחנה בסיסית בין יהודים ללא יהודים, אין אפשרות ליהודי ולא יהודי להנשא וכו'... אני צריך להמשיך? המדיניות הממשלתית דווקא הייתה כזו, אז מה שהיא סותרת חוק לכנסת יש אפשרות לחוקק, פסקי דין? אולי, אבל סביר להניח שלא תהיה התערבות. חוקי היסוד, אגב, הם בדיחה לאור איך שהם נאכפו עד עתה.

אז מה שזו ההגדרה? חסר על מה להפלות? מה עם אפלייה בין ג'ובניק, תומך לחימה לקרבי? ומה עם אפלייה בין מי ששירת 32 חודש למי ששירת "רק" 12?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 17 יוני 2013 13:53

אני בשוגג מכריז על עצמי כבור בכל ענייני אקטואליה, אני לא בדרך כלל מתעניין בדברים האלו במיוחד בגלל שאין הרבה מה לעשות בנוגע לזה, אם תהית למה אני משועשע מהשיגעון של לוי.
אני טוען שדבר כזה לא יתממש לעולם בגלל, כנגד ההפליה כנגד מיעוטים, מדובר כאן על מעל מ-40% מן האוכלוסיה של הדור הנוכחי שלנו שלא מתגייס. הניסיון להשפיע לרעה על כמות כזו אדירה של אנשים תוכיח כדבר מאוד לא רצוי והרסני במיוחד בזמנים קשים אלו מבחינה כלכלית. אני מאמין שהרעיון הוא ליצור עוד עבודות, לא להגביל אותן.
ככל שזה הולך להפליה חברתית, זה כבר משהו אחר לגמרי שבהמון מקומות בכלל לא קיים. זה כמו לטעון שיש גזענות בארה"ב: זה נכון, יש. אבל במינון נמוך ומרוכז במקומות מסויימים, זה לא אומר שזה נפוץ כמו אוויר ובכלל לא צריך להתייחס לזה. אותו דבר זהה להפליה במסעדות.

נ.ב: אפילו אם החוק הזה יתממש, לדעתי הדבר הזה לא ישאר. כמו שציינת; חוק טל בוטל אומנם לאחר עשור, אך בסופו של דבר הוא בוטל. אני יכול לראות האותו דבר קורה עם החוק הזה; זה ישאר בגדר נסיון ואז יתרסק. אני כבר יכול לראות כמה אנשים ינסו לעבור לקנדה בגלל השטות הזאתי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2013 18:21

כשחוק טל בוטל האופי של בג"צ היה שונה ולכמה אנשים בכלל יש את האפשרות לעבור לקנדה?

יש אפליה חברתית - זה שאתה לא הרגשת בה לא אומר שהיא לא קיימת. לידיעתך, ישראל היא מדינה שבה האפלייה מותירה כתמים בספר החוקים "הדמוקרטיים" שלה.

מי אמר שהמדינה מנסה לשפר את מצב הכלכלה ומי אמר שהיא יודעת איך?
Solus
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Solus » 17 יוני 2013 21:39

היי, לא אמרתי שאפליה לא קיימת; התכוונתי שזה פחות 'נורמלי' לראות בתי עסק לא מציעים שירות עבור לקוחות מסויימם בגלל מוצאם האתני או בגלל השירות הצבאי שלהם -- וכמובן, זה מאוד תלוי באיזו עיר / ישוב מדובר כאן ובאיזה חלק של המדינה באופן כללי... אם אתה אומר שאתה ראית מספיק אפליה בחייך אז אני אקח את המילה שלך, זה פשוט משאיר אותי תוהה כבר כמה שכיח זה לראות דבר כזה אצליך ואיפה אתה בדיוק גר שזה קורה על בסיס קבוע.
לגבי קנדה, זו הייתה בדיחה <: שמעתי מספיק אנשים בחיי אומרים "אם המצב יהיה גרוע יותר ממה שהוא עכשיו, אני עובר לחו"ל!". אני בטוח שמספיק אנשים שמעו ניסוח דומה.
לגבי עניין הכלכלה, למה שהם לא ינסו לתקן את זה? זה נשמע לך הגיוני שהם ישבו במשרדם ויעוננו כל היום במקום לעשות את העבודה שלהם..? (יש אנשים שאחרים על כלכלת ישראל אחרי הכל), אבל: האם אני חושב שהם יודעים מה הם עושים? לא. אני לא חושב. אני חושב שאף אדם לא יודע איך לכל הרוחות אפשר לתקן חוב כל כך גדול, בני אדם באופן מוכח לא יכולים לחשוב במספרים כאלו גדולים..לעזאזל, רוב האנשים שרואים 25% אומרים שזה יותר קטן מבחינה הסתברותית מ-1/4 רק בגלל שאין להם נקודת יחוס. אני ממש בספק שיש מישהו שמאמין שאפשר לאסוף כל כך הרבה כסף כל שנה ולהשקיע אותו באופן מושכל ללא בזבוזים ואובדנים או לפחות באופן מאוד מצומצם. ככל שיש יותר כסף, כך יותר קל לגנוב או להתרשל. כל מי שהיה לפחות חודש בצבא חוה את זה.

נראה לי שכבר הלכנו לאיבוד לחלוטין עם הנושא הזה...לא משנה, אני רוצה על הדרך לציין שאני אוהב את הכתבות שאתם מפרסמים לאחרונה. מאוד מוערך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2013 07:16

Solus כתב:היי, לא אמרתי שאפליה לא קיימת; התכוונתי שזה פחות 'נורמלי' לראות בתי עסק לא מציעים שירות עבור לקוחות מסויימם בגלל מוצאם האתני או בגלל השירות הצבאי שלהם -- וכמובן, זה מאוד תלוי באיזו עיר / ישוב מדובר כאן ובאיזה חלק של המדינה באופן כללי... אם אתה אומר שאתה ראית מספיק אפליה בחייך אז אני אקח את המילה שלך, זה פשוט משאיר אותי תוהה כבר כמה שכיח זה לראות דבר כזה אצליך ואיפה אתה בדיוק גר שזה קורה על בסיס קבוע.
לגבי קנדה, זו הייתה בדיחה <: שמעתי מספיק אנשים בחיי אומרים "אם המצב יהיה גרוע יותר ממה שהוא עכשיו, אני עובר לחו"ל!". אני בטוח שמספיק אנשים שמעו ניסוח דומה.
לגבי עניין הכלכלה, למה שהם לא ינסו לתקן את זה? זה נשמע לך הגיוני שהם ישבו במשרדם ויעוננו כל היום במקום לעשות את העבודה שלהם..? (יש אנשים שאחרים על כלכלת ישראל אחרי הכל), אבל: האם אני חושב שהם יודעים מה הם עושים? לא. אני לא חושב. אני חושב שאף אדם לא יודע איך לכל הרוחות אפשר לתקן חוב כל כך גדול, בני אדם באופן מוכח לא יכולים לחשוב במספרים כאלו גדולים..לעזאזל, רוב האנשים שרואים 25% אומרים שזה יותר קטן מבחינה הסתברותית מ-1/4 רק בגלל שאין להם נקודת יחוס. אני ממש בספק שיש מישהו שמאמין שאפשר לאסוף כל כך הרבה כסף כל שנה ולהשקיע אותו באופן מושכל ללא בזבוזים ואובדנים או לפחות באופן מאוד מצומצם. ככל שיש יותר כסף, כך יותר קל לגנוב או להתרשל. כל מי שהיה לפחות חודש בצבא חוה את זה.

נראה לי שכבר הלכנו לאיבוד לחלוטין עם הנושא הזה...לא משנה, אני רוצה על הדרך לציין שאני אוהב את הכתבות שאתם מפרסמים לאחרונה. מאוד מוערך.

כן, נשמע לי הגיוני.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים