צריכה עזרה

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

shvuza
יצירת קשר:

צריכה עזרה

הודעהעל ידי shvuza » 06 דצמבר 2012 16:00

אני בצבא כבר שנה ושלושה חודשים, יוצאת יומיות בבסיס מרוחק מהבית (שעתיים וחצי נסיעה כל כיוון) ועברתי הרבה מאוד בעיות בבסיס ובחיים האישיים שלי שגרמו לי לדיכאון.
אני מטופלת אצל קב"ן כבר חצי שנה והשבוע נפגשתי עם פסיכיאטר בפעם הראשונה והוא נתן לי כדורים נגד דיכאון וחרדות (אסטו) ואמר שיש לי הפרעת אישיות גבולית. אני עושה תורניות וקשה לי מאוד לישון בבסיס , אני סובלת מסיוטים ובעיות שינה, חתכתי את עצמי בזמן שמירה וקיבלתי מהפסיכיאטר רק כדורים.
הוא רוצה שאחזור אליו עוד שלושה שבועות ע"מ לראות איך הכדורים משפיעים עליי. אני רוצה הת"ש 7 או שעות מקוצרות כיוון שהלחצים של הבסיס הם אלה שגורמים לי לדיכאון ובעיות ההסתגלות שלי לאנשים שמשרתים איתי גורמים לי גם ללחצים ולבעיות לישון בבסיס.
אני מפחדת שהכדורים יטשטשו אותי במיוחד כשיש אצלי נשק בשמירות וכאלה וגם לישון בבסיס נהיה באמת בלתי נסבל כי אני לא ישנה וכשאני ישנה אני עם סיוטים מטורפים והזוים ולא מתפקדת יום למחרת (ולא משחררים אצלנו מוקדם אחרי לילה או שבת...)

האם זה שהפסיכיאטר נתן לי כדורים אומר שהוא מתכוון לתת לי הת"ש בפגישה הבאה איתו אחרי שיראה מה השתנה אצלי, או שהוא פשוט רוצה שאהיה במעקב?
איך אני יכולה להשיג הת"ש 7? אני לא רוצה לצאת מהצבא בגלל החברה שסביבי והמשפחה שלא יודעת על מצבי הנפשי ותתאכזב מאוד...
נשארו לי 9 חודשים ואני יודעת שאם יהיה לי הת"ש 7 אוכל להעביר אותם בסופו של דבר.. בבקשה עזרה =[ אני כבר לא יודעת מה לעשות יותר
אורח

Re: צריכה עזרה

הודעהעל ידי אורח » 06 דצמבר 2012 17:01

shvuza כתב:אני בצבא כבר שנה ושלושה חודשים, יוצאת יומיות בבסיס מרוחק מהבית (שעתיים וחצי נסיעה כל כיוון) ועברתי הרבה מאוד בעיות בבסיס ובחיים האישיים שלי שגרמו לי לדיכאון.
אני מטופלת אצל קב"ן כבר חצי שנה והשבוע נפגשתי עם פסיכיאטר בפעם הראשונה והוא נתן לי כדורים נגד דיכאון וחרדות (אסטו) ואמר שיש לי הפרעת אישיות גבולית. אני עושה תורניות וקשה לי מאוד לישון בבסיס , אני סובלת מסיוטים ובעיות שינה, חתכתי את עצמי בזמן שמירה וקיבלתי מהפסיכיאטר רק כדורים.
הוא רוצה שאחזור אליו עוד שלושה שבועות ע"מ לראות איך הכדורים משפיעים עליי. אני רוצה הת"ש 7 או שעות מקוצרות כיוון שהלחצים של הבסיס הם אלה שגורמים לי לדיכאון ובעיות ההסתגלות שלי לאנשים שמשרתים איתי גורמים לי גם ללחצים ולבעיות לישון בבסיס.
אני מפחדת שהכדורים יטשטשו אותי במיוחד כשיש אצלי נשק בשמירות וכאלה וגם לישון בבסיס נהיה באמת בלתי נסבל כי אני לא ישנה וכשאני ישנה אני עם סיוטים מטורפים והזוים ולא מתפקדת יום למחרת (ולא משחררים אצלנו מוקדם אחרי לילה או שבת...)

האם זה שהפסיכיאטר נתן לי כדורים אומר שהוא מתכוון לתת לי הת"ש בפגישה הבאה איתו אחרי שיראה מה השתנה אצלי, או שהוא פשוט רוצה שאהיה במעקב?
איך אני יכולה להשיג הת"ש 7? אני לא רוצה לצאת מהצבא בגלל החברה שסביבי והמשפחה שלא יודעת על מצבי הנפשי ותתאכזב מאוד...
נשארו לי 9 חודשים ואני יודעת שאם יהיה לי הת"ש 7 אוכל להעביר אותם בסופו של דבר.. בבקשה עזרה =[ אני כבר לא יודעת מה לעשות יותר

במקרה של borderline personality disorder זאת אומרת הפרעת אישיות גבולית נקבע רק סעיף ליקוי 31627 דהיינו שחרור מצה"ל על 21.
אם הוא אמר לך שיש לך הפרעת אישיות גבולית אני לא רואה שום בעיה בלהשיג הת"ש 7. קודם כל , אל תקחי שום כדורים. תספרי לו שהכדורים לא עזרו אלא רק החמירו את המצב, תספרי לו על לחצים, סיוטים, חוסר תפקוד, קשיים וכו' . תספרי לו שיש לך בעיות הסתגלות, והבסיס מלחיץ אותך מאוד וזה מתבטא בחוסר תיאבון, בעיות בשינה וכו' . בסוף תגידי לו שאת חייבת הקלות אחרת את הולכת להשבר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 דצמבר 2012 17:07

במקרה של borderline personality disorder זאת אומרת הפרעת אישיות גבולית נקבע רק סעיף ליקוי 31627 דהיינו שחרור מצה"ל על 21.
אם הוא אמר לך שיש לך הפרעת אישיות גבולית אני לא רואה שום בעיה בלהשיג הת"ש 7.

אין בעיה אבל מה להגיד לו? לבקש פשוט פטור לינה ביתית.??

קודם כל , אל תקחי שום כדורים. תספרי לו שהכדורים לא עזרו אלא רק החמירו את טוהמצב, תספרי לו על לחצים, סיוטים, חוסר תפקוד, קשיים וכו' . תספרי לו שיש לך בעיות הסתגלות, והבסיס מלחיץ אותך מאוד וזה מתבטא בחוסר תיאבון, בעיות בשינה וכו' . בסוף תגידי לו שאת חייבת הקלות אחרת את הולכת להשבר.

לא לקחת.?? למה לא? הם לא יעזרו לי בתכלס.?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 דצמבר 2012 17:40

אורח כתב:במקרה של borderline personality disorder זאת אומרת הפרעת אישיות גבולית נקבע רק סעיף ליקוי 31627 דהיינו שחרור מצה"ל על 21.
אם הוא אמר לך שיש לך הפרעת אישיות גבולית אני לא רואה שום בעיה בלהשיג הת"ש 7.

אין בעיה אבל מה להגיד לו? לבקש פשוט פטור לינה ביתית.??

קודם כל , אל תקחי שום כדורים. תספרי לו שהכדורים לא עזרו אלא רק החמירו את טוהמצב, תספרי לו על לחצים, סיוטים, חוסר תפקוד, קשיים וכו' . תספרי לו שיש לך בעיות הסתגלות, והבסיס מלחיץ אותך מאוד וזה מתבטא בחוסר תיאבון, בעיות בשינה וכו' . בסוף תגידי לו שאת חייבת הקלות אחרת את הולכת להשבר.

לא לקחת.?? למה לא? הם לא יעזרו לי בתכלס.?

אסטו= ציפרלקס. (בערך, אותו חומר פעיל.)
אסטו זה לא תרופת פלא נגד חרדות ודיכאון. לוקח לכדורים כאלה בדרך כלל חודשיים-שלושה להשפיע. לכדורים האלו יש השפעות הלוואי מאוד לא נעימות+ עד שהם משפיעים עדיף שכבר תעברי בסיס או מה שיעזור לך (רוב אלו שלוקחים אסטו גם ככה נמצאים בטיפול פסיכולוגי במקביל ולדעתי זה מה שעוזר ולא הכדורים). בכל מקרה, אני לא רופא, תעשי מה שאת רואה לנכון.
לגבי מה להגיד לו... ברור לך שאת לא הולכת להכנס מחויכת ולהגיד "שלום ד"ר נורא קשה לי פה בבסיס וזה, נכון שתתן לי הת"ש 7 ד"ר"?
באופן כללי את צריכה להראות מצוקה ולהראות שרע לך בבסיס ורע לך עם הנסיעות ובלה בלה בלה. את בעצמך כתבת את הסיבות.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 06 דצמבר 2012 18:05

לקחת כדורים כן או לא זה החלטה שלך, תבדקי באינטרנט מה ההשפעות של הכדורים כדי שתחליטי בעצמך אם זה טוב לך או לא
זה שפסיכיאטר (ועוד בטח פסיכיאטר צבאי) ממליץ לקחת כדור זה לא אומר שהשיקולים שלו הם השיקולים שלך, בסופו של דבר הוא לא לקח כדור בחיים.

אולי סוג הפרעת האישיות שציינת מחייבת פרופיל 21 אבל היא לא אמרה שזה מה שאופיין, יש מספר גדול של הפרעות אישיות.
אם הפסיכיאטר היה רוצה לתת לך פטור הוא היה נותן.

הנשק מסוכן רק כאשר הנצרה משוחררת, המחסנית בפנים, הנשק טעון ומכוון על אדם. אם את בתפקיד שמעבר לגבול ישראל שדורש ממך להחזיק בצורה הזאת את הנשק אז אל תקחי כדורים, אבל אם את כמו כל חייל שיש לו נשק ליופי בלבד ולא עונה על הדרישות הבאות אז אין סיכון.

שעות מקוצרות מאוד קשה להשגה, לכן את צריכה להשיג פטור משמירות לילה מסויים, שזה אומר או פטור שמירות, או פטור לינת בית, או פטור הת"ש 7, או פטור נשק. לכן אני מחזק את מה שכתבו פה מתחת, אם חצי שנה אצל קב"ן ורק עכשיו פעם ראשונה ראית פסיכיאטר וכל מה שקיבלת זה כדורים (שהרבה פעמים הם עושים את זה בשביל לסתום את הפה) אז כנראה שהקב"ן לא מחשיב את המצב שלך כחמור. את תצטרכי לשקף את המצוקה בפני הפסיכיאטר שיבין שאת לא יכולה יותר להמשיך ככה ושהוא חייב להתערב. קחי בחשבון שכל אחד מהפטורים שציינתי למעלה לוקחים זמן להשיג, מבניהם רק פטור שמירות ונשק פוטר לגמרי משמירות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 דצמבר 2012 18:44

עברתי קבן לפני חודשיים והוא היה ההרבה יותר רגיש אליי והגיוני והוא ישר אמר לי שהוא רוצה פגישות שבועיות ושאני אנסה לראות באינטרנט אם אני רוצה לקחת תרופות ואז אחרי שחתכתי את עצמי הוא ישר קבע לפסיכיאטר...
לעבור בסיס לא יעזור לי כי החרדות שלי הן גם חברתיות ואני מפחדת לעבור בסיס מה גם שהשעות שלי יחסית טובות לתפקיד והדרגים בבסיס עוזרים לי יחסית שזה משו שלא מובן מאליו בכלל... הקבן דווקא כן הציע לי לעבור בסיס ... ולא נתנו לי פסיכיאטר לפני כי שיקרתי לגבי הרבה דברים מתוך פחד, נגיד מחשבות אובדניות או נסיונות אובדניים וכאלה.. ורק עכשיו דיברתי על זה עם הקבן החדש

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים