|שאלה| בנוגע לפרופיל 21 - השתחררתי לפני כ-6 שנים.

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

סרוליק
יצירת קשר:

|שאלה| בנוגע לפרופיל 21 - השתחררתי לפני כ-6 שנים.

הודעהעל ידי סרוליק » 27 נובמבר 2012 01:08

ערב טוב,

ברשותכם אשאר בעילום שם.
לפני כ-6 שנים (באיזור סוף שנת 06) השתחררתי מהצבא על סעיף 21.
משך זמן השירות שלי (עד השחרור) היה כשנתיים וחצי.

- תודה מראש לכל הקוראים, על ההבנה, והסובלנות.

התחלתי את השירות הצבאי "מורעל" והתגייסתי ליחידה קרבית (גיבוש והכול). לאחר פרק זמן של 8 וחצי חודשיים לערך,
החלטתי כי הקושי הפיזי גדול מידי וביקשתי לעבור תפקיד בעל מאפיין יותר "ג'ובניק",

הגעתי לבסיס במרכז הארץ, וסופחתי למפקדה לאחת המחלקות שם (תפקיד זוטר, יוצא חמשושים, לא מעניין במיוחד).
לפרק זמן של בערך שנה להערכתי - אחת לכמה חודשים השתעממתי מהשגרה ונדדתי לתפקיד\מחלקה אחרת (באותה מפקדה) - - בכל זאת השגרה שיעממה אותי.

לאחר שנה, ועקב החלפה של מפקדים אין לי מושג איך..דבר הוביל לדבר, ומצאתי את עצמי במחלקת האפסנאות.
מאותו רגע, ולמשך 6-7 החודשים שבאו שלאחר מכן, חיי היו גיהנום עלי אדמות - השפלות מצד המפקד, הצקות מצד "חברי"
מהמחלקה (שגם מגורי הבנים היו כך שכל מחלקה ישנה בחדר משלה... כך שההצקות וההשפלות המשיכו גם לשם), עצם התפקיד שהייתי עושה שנאתי עד מוות..

** אינני אדם גזען, אך אדם אחד שנאלץ להסביר ל-5- ערסים בשתיים וחצי בבוקר מדוע המוזיקה הקולנית מפריעה לו לישון.... זה לא משהו שאני ממליץ לאף אדם . .

באותה תקופה - ומסיבות אישיות שאין ברצוני לפרט כרגע. - לא שיתפתי את משפחתי \ או אף אדם אחר במה שעובר עלי. כאשר הייתי חוזר סופ"ש הביתה הייתי מקרין "עסקים כרגיל" כאשר מתחת לפני השטח המצב בהחלט לא היה שכזה..

לאחר 6-7 חודשים של המצב הנ"ל הגיע הפיצוץ - וכשאני אומר פיצוץ אני מתייחס מבחינה נפשית, לא אפרט כאן הרבה. רק שהייתי בשיחה עם ה"מפקד שלי" (חלאת אדם שהיה מתייחס אלי בזלול יום יום) ובמהלך השיחה פרצתי בבכי.

אני לא זוכר במדויק את הקונטסט של המילים שאמרתי - אך חזרתי שוב ושוב על זה שהגיעו מים עד נפש...

המפקד שלח אותי מיד לקבני"ת החטיבה.

ברשותכם אני אעצור רגע. - אני משוכנע בכך שכל אדם - גם הנורמטיבי ביותר אם היה עובר את אשר אני עברתי כל אותם חודשים.. כל אחד היה מגיע על סף ייאוש ותסכול כפי שאני הגעתי אליו.. כולנו יצוריים אנושיים ויש גבול שבו אדם יכול לספוג ולספוג -- (משום מה אני מרגיש צורך להסביר את עצמי. שלא היה כאן ניסיון בריחה או לחפש מפלט החוצה.. הייתי באמת על סף ייאוש).

מהרגע שהגעתי לקבני"ת דברים התרחשו מאוד מהר.. כמובן שהייתי עדיין בסערת רגשות.. (ייתכן שדברתי שנאמרו אז לקבני"ת נשמעו כמו אדם מיואש, ולא היה כל-כך קשה לעשות 1+1 ולחבר קלסטרון של אדם שעלול "לפגוע" בעצמו..) לקבני"ת הספיקה 5 דקות של שיחה בשביל שנשקי יילקח ממני. באותו ערב הסיעו אותי לתל-השומר לפגישה עם רופא\פסיכאטר.. אין לי אפילו מושג מי זה היה. שיחה של 10 דקות הספיקה שלו כדי שאני אשאר "בהשגחה" בבית החולים הפסיכאטרי בתל-השומר.

-אני זוכר את זה עכשיו ואני זוכר כיצד הרגשתי שהכול התרחש כל-כך מהר בלי שהייתה לי שנייה אחת לעכל את הכול.

שהייתי כיומיים וחצי במחלקה (לא במחלקה הסגורה כן..) יכולתי להסתובב מחוץ לבית החולים בצורה חופשית כמובן. וחוץ מנטילת תרופות שעשו לי הרבה פיפי בעיקר נחתי..

לאחר כיומיים וחצי שיחררו אותי הביתה -אולי כי הבינו באיזה מקום אני הייתי. או מסיבה כזאת או אחרת.

את ה-3-4 חודשיים הקרובים הייתי בבית. עם ביקורים תקופתיים אצל פסיכאטרי צבאי בתל השומר.. עד ששיחררו אותי על 21..

-זהו הסיפור שלי חברים. לא נעים לי כל-כך לשוחח עליו מכאן שלא הרחבתי הרבה.

וכעת אשמח להתייעץ אתכם חברי הפורום עם מספר שאלות שיש לי.

קודם כל, אני מכבד כל אדם באשר הוא. אדם שבוחר מסיבה כזאת או אחרת לא להתגייס זהו עניינו האישי שלו. מה שאני רושם כאן הם התחושות האישיות שלי - ואין בכוונתי לפגוע באף אחד.

- מאז השיחרור ועד היום הרגשתי את כל עניין הצבאי "כעננה שחורה" , כאשר חברים או עמיתים לעבודה שוחחו איתי על זה הרגשתי מבוכה ומיד העברתי נושא.. הרגשתי לא בסדר,, או אפילו לא שלם שלא עלה בידי לסיים את הצבא במלואו.

בתעודת השחרור שלי רשום: זמן שירות - 2 שנים ותשעה חודשים.. (זה כולל את פרק הזמן שהייתי בבית)
וכל הזמן אני אומר לעצמי אם הייתי יכול פשוט למשוך את כל החודשים עד לשחרור המיוחל..

עכשיו שהיה את מבצע עמוד ענן - הרגשתי ממש החמצה בלב שאינני יכול להתגייס למילואים כלל החיילים.. הנושא הזאת מאוד מצר לי. למעט בת זוגתי \ והורי. אף אחד לא יודע מזה.. אפילו לא אחים שלי.

הייתי מעוניין לדעת אם מישהו חווה משהו דומה למה שאני חוויתי? האם יש חיה כזאת בכלל על אדם שיצא על 21. ולאחר פרק זמן הצליח לחזור לשירות? (אולי לא לשירות סדיר .. אך למילואים? )

קראתי כאן קצת באתר על כל החששות והאגדות "האורבניות" שקיימים על פרופיל 21.. מבחינת זה. העניין לא מפריע לי.
מבחינת ויזה כבר שנים שבכלל לא יצאתי מהארץ.. ואם כן. יש לי תמיד אזרחות נוספת שיכולה לסייע.. מבחינת רישיון נהיגה קראתי כאן משהו על זה שמי שיצא על נפשי או משהו עלול להיקרות לאיזה מבחן ?

- נראה לי זה מספיק לעת עתה.. תודה רבה למי שנשאר והקשיב עד לעכשיו והייתה לו את הסובלנות.

רק בשורות טובות.
vishskin
יצירת קשר:

Re: |שאלה| בנוגע לפרופיל 21 - השתחררתי לפני כ-6 שנים.

הודעהעל ידי vishskin » 27 נובמבר 2012 05:19

לא ישלחו לך מבחן לרישיון אחרי 6 שנים.
אני מצטער לשמוע את מה שעברת ועדיין לא מופתע, ובגלל כל הדברים האלה שאתה עדיין סוחב אני לא מצליח להבין את המשיכה שלך לצבא.
לאור הטיפול שעברת באותה תקופה (שכלל לדבריך פטור נשק זמני/קבוע) וקבלת הפרופיל, גם אם תצליח לחזור למילואים אתה תחזור להיות אפסנאי עם עוד איש קבע שמוציא את תסכול חייו על חייליו.
דעה אישית שלי זה שאתה נמשך לאקשן שיש בחדשות, להיות בשירות קרבי כמו בתחילת השירות שלך אבל אשכרה לעשות משהו ולא רק להתאמן חודשים על חודשים. אתה לא תהיה חלק מהאקשן הזה במידה ותחזור לצבא, יתחייסו אליך כאל מישהו שחלה במחלה סופנית וקיבל פרופיל 21 - לא כשיר לשום תפקיד שעושים בו משהו.
קח בחשבון גם שאומנם עכשיו הייתה סיבה לקריאה למילואים (אפילו לא, הם לא נכנסו לעזה בסוף), 90% מהקריאות למילואים זה שמירת מילואים, התפקיד האחרון שעשית בשירות, או כל תורנות שצריך למלא.
זה לא כיף כמו שאתה רואה בחדשות.

בקיצור, זה יעבור לך, תנסה לחשוב על דברים אחרים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 נובמבר 2012 09:58

זה שמעליי הגיב בצורה נהדרת, אבל אם המצפון שלך הוא זה שמפריע לך אז תחשוב על זה שכן שרתת תקופה ויש אנשים שבכלל לא משרתים, עשית כמעט תקופה של מה שנקרא "שירות לאומי" אז את חובך לחברה שילמת...

אה ואתה באמת לא חייב לדבר על זה עם אף אחד, אל תרגיש רע, פשוט תשנה נושא.

ועצה שלי, אל תחזור לצבא, למרות שאתה יכול, אבל באמת שאין לזה טעם.
בן   
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בן    » 27 נובמבר 2012 15:54

וזה מורעלים יקרים שלי למה אנשים משתמטים.
ואני סבלתי בלימודים מספיק מערסים בבונים כמוהם. צריך לשחוט אותם אחד אחד. לפעמים אני חושב שהיטלר צדק ופשוט היו לו את האנשים הלא נכונים.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 27 נובמבר 2012 17:36

בן    כתב:וזה מורעלים יקרים שלי למה אנשים משתמטים.
ואני סבלתי בלימודים מספיק מערסים בבונים כמוהם. צריך לשחוט אותם אחד אחד. לפעמים אני חושב שהיטלר צדק ופשוט היו לו את האנשים הלא נכונים.

בן התגובה שלך פשוט מטומטמת.... אין לי מילים
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 נובמבר 2012 17:54

Coleworld כתב:
בן    כתב:וזה מורעלים יקרים שלי למה אנשים משתמטים.

בן התגובה שלך פשוט מטומטמת.... אין לי מילים

מסכים. וזה למרות שאני מסוגל להבין אדם שעבר מצוקה.
בן   
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בן    » 27 נובמבר 2012 23:59

אני אתנקם בערסים הבבונים. זה מתחיל בזה שהם סובלים בצבא ואני כבר לומד לתואר. (מה שהם לא יכולים כי הם נחותים)
אני מתכנן את נקמת היורמים שלי כבר מגיל קטן. עוד כמה שנים הבבונים יראו מה זה.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 28 נובמבר 2012 00:45

בן    כתב:אני אתנקם בערסים הבבונים. זה מתחיל בזה שהם סובלים בצבא ואני כבר לומד לתואר. (מה שהם לא יכולים כי הם נחותים)
אני מתכנן את נקמת היורמים שלי כבר מגיל קטן. עוד כמה שנים הבבונים יראו מה זה.

בהצלחה! אבל עדיין לאחל השמדה שיטתית סטייל היטלר זה קצת יותר מדי...
סרוליק
יצירת קשר:

הודעהעל ידי סרוליק » 28 נובמבר 2012 23:12

חברים לא התכוונתי שהפוסט יגרר לנושאים שכאלה,,
כל אדם רשאי להביע את דעתו.. אבל דיבורים על היטלר.. השמדות ..

הייתי בטוח שכבר עברנו את זה לפני כ- 70 שנה ..

- יש לי שאלה בנוגע למשרד הרישוי - ראיתי כאן באתר איזכור מסויים (אני שואל מתוך סקרנות)
שיש איזה מבחן שמי שהשתחרר על סעיף כזה או אחר מהצבא עלול להתבקש לקחת, וזה כרוך גם בהוצאה כספית
(500 ש"ח אם אני זוכר נכון)..

מישהו יכול קצת להרחיב על זה בדיוק? מה זה למה המבחן הזה נועד ומדוע הוא בכלל קיים ?

תודה .
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 29 נובמבר 2012 00:27

קישרתי לאתרים עם מידע בנושא בהודעות שלי כאן:
http://www.newprofile.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=13567

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים