לא יאמן שיש אנשים כמוכם!!!

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

Coleworld
יצירת קשר:

Re: לא יאמן שיש אנשים כמוכם!!!

הודעהעל ידי Coleworld » 12 יולי 2012 22:36

אורח כתב:COLEWORLD, יש לך עוד סיבה אחרת חוץ מהלימודים?
כי הזכרת שקם. אולי הביאו לך תפקיד גרוע?

לדעתי זה הכל מצטבר... גם תפקיד רצו בהתחלה שאני אהיה קרבי ישר אחרי שדרשתי שלא (כאילו דווקא) המשיך עם זה שרק בגלל שהפרופיל שלי הוא מעל 64 אני לא יכול להיבחן לתיאטרון צה"ל או להקת צה"ל
נמשיך עם זה שבשנה האחרונה נפקחו עיניי וגיליתי שמדינת ישראל היא ממש לא דמוקרטית ואת האינטרסים שלה ב"צבא העם"
אבל לדעתי אם היו משלמים לי משכורת מינימום בצה"ל הייתי הולך אפילו כג'ובניק זאת הסיבה העיקרית שאני צריך לחסוך כסף...
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 12 יולי 2012 22:39

יש לך מושג כמה אוניברסיטאות בארה"ב עולות?[/quote]

וואי ההבנת נקרא שלך... שתהיה לי בריא!!!! מה רשמתי בהודעות הקודמות? .......
כבר יש לי מלגה..... אלוהים נראה לי אתה לא קורא בכלל תגובות אלא רק רושם אחרי "תעשו צבא גיוס חובה" כמו ילד מסכן....
אני יודע תמחיר כי קיבלתי מלגה לשם ודיברתי כבר עם המנהל שם, כדי להיות שם "רשמית" אני רק צריך לקבל את התעודת בגרות עוד כמה חודשים... לאחר מכן אני עושה SAT עובר אותו עם קצת מזל ואז נרשם.. מתי אני ייכנס? בגיל 22 כשיהיה לי מספיק כסף ועוד קצת בשביל כיף...

בזמן שאתה כמורעל מיליטריסט שלא יודע הבנת נקרא או משהו בחייו:

אתה רק תשתחרר תתחיל לעבוד כמלצר ב"נאפיס" ואז תצא להודו ותאילנד לשנה תחזור בגיל 23, ואז תתחיל לחסוך כסף ללימודים תסיים אותם בגיל 26-27 ותגלה שאף אחד בארץ לא מעסיק בלי ניסיון.. ואתה תגיד "אבל אני פטריוט שירתתי בצה"ל כלוחם" ואז תראה איך יצחקו לך בפנים ואז אתה תיזכר בנו שאמרנו לך כבר כשהיית בן 17 שזה יקרה, יודע מה? אני אהיה לאר'ג איתך: אתה מתקבל לעבודה ומרוויח נטו 7 אלף יפה לא?
בשביל לקנות דירת 3 חדרים עלובה תצטרך להשיג כ 300-400 אלף ש"ח מקדמה... ואז להשתעבד ל 15-20 שנה למשכנתא חונקת של 3500 בחודש... וילדים? ואישה? ובילויים? לאט לאט אתה תבין שהמדינה זיינה אותך בתחת אבל אתה בטח תהיה רגיל לזה הרי אתה היית "לוחם"..... אבל העיקר שיצאת "גבר" והיית בצה"ל .... מורעל פתאט[/quote]

האם המלגה שלך היא מלגה מלאה? ומה עם שאר ההוצאות של סטודנט? מגורים,אוכל,בילויים?

המצב בשוק האמריקאי לא קל ויש העדפה מוחלטת למקומיים בזמן משבר כלכלי הראשונים שיפוטרו הם זרים כמוך[/quote]

המילגה מכסה את הלימודים עצמם עם הנחה עדיין צריך 220 אלף ש"ח, ויישאר לי מהעבודה כ 40 אלף לבילויים... אני לא הולך לסתם עבודה אני הולך לעבוד באולפני הפקות שם יש פחות דרישה (לא כל אחד מוסמך ומוכשר ויכול לבצע את זה בדיוק כמו רופא) וזה לא משנה שאני זר אם אני עובד אני מקבל גרין קארד... קיצר יש גם דברים נוספים ושיקולים שאני לא ממהר "לחשוף" ולהצהיר... אמרתי מספיק

זה עדיין לא משנה את העובדה שכבר התקבלתי לשם והיום סיימתי את הבגרויות האחרונות תעודת בגרות תגיע עוד כמה חודשים, אני שולח אותה לשם ואני נרשם... ולפני שתגיד משהו, דיברתי עם המנהלת לימודים שם הסברתי לה את המצב והיא אמרה כל עוד אתה עובר את ה SAT תוכל להיכנס אפילו בגיל 30....
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 יולי 2012 23:51

Coleworld כתב:

לדעתי זה הכל מצטבר... גם תפקיד רצו בהתחלה שאני אהיה קרבי ישר אחרי שדרשתי שלא (כאילו דווקא) המשיך עם זה שרק בגלל שהפרופיל שלי הוא מעל 64 אני לא יכול להיבחן לתיאטרון צה"ל או להקת צה"ל
נמשיך עם זה שבשנה האחרונה נפקחו עיניי וגיליתי שמדינת ישראל היא ממש לא דמוקרטית ואת האינטרסים שלה ב"צבא העם"
אבל לדעתי אם היו משלמים לי משכורת מינימום בצה"ל הייתי הולך אפילו כג'ובניק זאת הסיבה העיקרית שאני צריך לחסוך כסף...

במקרה ו:
היו משלמים לך נורמאלי,
או
שהיו נותנים לך את התפקיד שרצית,
היית מתגייס?
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 13 יולי 2012 00:18

אורח כתב:
Coleworld כתב:

במקרה ו:
היו משלמים לך נורמאלי,
או
שהיו נותנים לך את התפקיד שרצית,
היית מתגייס?

במקרה והיו משלמים לי משכורת מינימום (4500) הייתי מתגייס אפילו להיות ג'וב איך אני איתך?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יולי 2012 11:43

רואה איתי? כבר משתמט אחד תאורטית התגייס - ותאמין לי שיהיו עוד המון כאלה. הרבה יותר ממה שאתה חושב.
לדעתי גם צריך להתגמש בקבלת התפקידים, זה גם מניע לא קטן להשתמטות.
Donnie Darko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Donnie Darko » 13 יולי 2012 14:41

בוא נעזוב אותי ואת שאר חברי הפורום בצד כרגע.
הרי זה אינו סוד שיש לא מעט "משתמטים" בשפה שלך שהם סלבס כגון - אושרי כהן, איתי תורג'מן, מייקל לואיס..

ונחש מה? הם עושים יותר כסף ממך, הם מזיינים יותר ממך, הם מוערצים יותר ממך והם הצליחו בחיים לעומת המאבטחים בעזריאלי.

יש גם דוגמאות כמו בר רפאלי שלקחו את ההצלחה שלהם שלב אחד קדימה ואפילו טסו לחו''ל והולך להם שם סבבה.

תסביר לי איך זה ככה, שיש אנשים שהתגייסו 3 שנים תרמו, חלקם הלכו כצאן לקבע ומה? בסוף נתקעו עם חיים של הישראלי הממוצע, אם לא פחות..בזמן שה"משתמטים" שציינתי למעלה כבשו תעולם או לפחות תארץ. וחיים את החלום הרטוב שלך.

אתה אומר שמי שלא יתגייס החיים שלו יהיו לא משהו נכון? אז איך זה יכול להיות שהם ככה וחיילים משוחררים לא מצליחים לסגור תחודש ועוד גרים עם ההורים??

ואיך סוציומט אחד כמוני שאפילו 10 אגורות לא תרם לאף אחד, חי כמו קינג יחסית לגילי וליכולות המוגבלות שלי?
viewtopic.php?f=1&t=13246

אני דורש הסבר אחי...

יודע למה??
כי אין תקווה ואין צדק ואין אלוהים! לאף אחד לא אכפת מי אתה ומה אתה כל עוד אתה בן של טייקון או ראש ממשלה וכו' :lol:
tavoriko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tavoriko » 13 יולי 2012 18:43

אם אני הייתי מקבל שכר מינימום גם יכול להיות שהייתי נשאר בתפקיד שלי לא משנה כמה הוא משעמם.... אבל בשביל שכר רעב אני שמח שלא נשארתי שם....
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 יולי 2012 14:13

שלום איתי,

אני רואה שרוב הוויכוח פה נסוב על מה יוצא לבן אדם מללכת לצבא, מה אפשר לעשות במקום ואיך זה עוזר לחיים. כמובן שזה צד בעניין, אבל בעיני לא הצד המרכזי, אז אכתוב לך מה אני חושב.

הבעיה המרכזית בצבא בישראל מתחילה כבר בתיכון. אתה כותב שאתה בן 17, אבל מהבעת הדעה שלך לא נראה שהתיכון נתן לך כלים להבנת זכויות אדם ודמוקרטיה, שהן הבסיס לכל מדינה מתוקנת (לא צבא, צבא הוא לכל היותר נגזרת של מצב בטחוני מסוים, הוא בשום אופן לא חלק אינטגרלי מדמוקרטיה). זה עובד ככה: מדינה היא כורח, לא אידיאל. כל עוד תזכור את זה לכל מקום שאתה הולך אליו, תשובות אחרות לחיים יבואו מאליהן. שום אדם לא בוחר להוולד במדינה מסוימת. הוא לא בוחר להוולד בכלל. אתה מבלבל מי חייב למי פה. ההורים שלך חייבים לכלכל אותך, והמדינה שלך חייבת (דרך המיסים של ההורים שלך ושל האנשים הקשורים אליך) לתמוך בך מבחינה תשתיתית. גם אם אתה כולל בהגדרה של מדינה את החובה להגן עליך מפני אויבים, אין לזה שום השלכות על הצד ההפוך -- אתה לא חייב למדינה שלך כלום. המדינה נוצרה בשבילך ולא להפך, כל חשיבה אחרת היא מה שאנשים נוהגים לקרוא לו 'פשיזם'.

אם אתה מבין שהמדינה נוצרה בשבילך ולא אתה בשבילה, אז אתה גם יכול להבין שזכותך הבסיסית לא לשאת נשק או לתרום למאמץ מלחמתי בשם המדינה. יש הרבה אנשים שבאים בנקודה הזו ואומרים, 'ומה אם אתה לא רוצה לשלם מיסים? אין דבר כזה, יש חוק.' נכון, יש חוק גיוס בישראל, אבל חוק הוא לא דבר עליון בדמוקרטיה (בגלל זה יש בית משפט לפסול חוקים). באופן כללי, ממשלה, כנסת, בית משפט, כל הרשויות האלה הן לא ערך עליון בדמוקרטיה, הן ניסיון שונה מארץ לארץ ליישם ערכים דמוקרטים שכוללים בעיקרם זכויות אדם. דמוקרטיה איננה לבחור כל איקס שנים, להגיש בגץ, או אפילו להפגין. דמוקרטיה מתחילה בהכרה של כל אדם שלאחרים יש זכות לחיות, להביע את דעתם, לעשות את העולה על רוחם כל עוד הוא לא פוגע בזכות לחיים של אחרים, וכולי וכולי. נחזור למיסים. מיסים אמורים להיות הבסיס למה שכתבתי קודם, שהמדינה צריכה לתמוך בך מבחינה תשתיתית. בשביל להחזיק מנגנון כזה, כמובן שכסף הוא דבר נדרש -- ובכל מקרה רוב המיסוי בדמוקרטיה הוא מיסוי פסיבי שאי אפשר להתחמק ממנו, כלומר מס על מוצרים, מיסי עבודה שמנוכים אוטומטית מהמשכורת, כך שההשוואה עם שירות צבאי די תלושה.

המסר הבסיסי פה - לתינוק אין אויבים. כמו שאין לו דת, ואין לאף אחד זכות להחליט עבורו אם הוא יהודי או משתייך לכל דת אחרת, אין לאף אחד זכות להחליט עבורו מי האויבים שלו. בתקופת חיי בישראל (אני לא חי שם כיום), נחשפתי ליותר אלימות, גזענות וחושך מיהודים מעדות אחרות משלי מאשר מערבים (עם ערבים לא היו לי בכלל בעיות), למרות שהכרתי ערבים וגרתי גם לידם. כך שאם הייתי צריך באופן אובייקטיבי להתגייס לצבא מסוים להלחם באויבים שלי, הייתי חייב להצטרף לחמאס או משהו כזה, לפי הלוגיקה שמצדיקה קיום צבא. כמובן שכמו שלא הייתי מתגייס לצהל לא הייתי מתגייס לחמאס. מה שאני מנסה להגיד הוא שהאויבים שלי הם לא ערבים או יהודים, אלא אנשים ספציפים רעי-לב, שיש בכל ארץ ומקום. ותתפלא - גם לאנשים האלה, למרות מי שהם, יש זכות לחיות, להביע את דעתם וכולי. כי ערכים דמוקרטיים הם דבר אוניברסלי, ולא משהו שמתאים לימים יפים, או רק למי שמשחק לפי כללי המשחק. הייחוד בדמוקרטיה (ויש שטוענים החולשה שלה, אני רואה את זה כחוזק) הוא שהיא מקבלת גם אנשים לא דמוקרטים.

אפשר לכתוב עוד הרבה על הנושא הזה, אבל אני מקווה שהשלמתי לך קצת חורים מבית הספר. בהצלחה בעתיד.
dom4
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dom4 » 14 יולי 2012 14:16

ההודעה האחרונה הייתה שלי (dom4), אין לי מושג למה הפורומים שלחו את זה בתור אורח.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 14 יולי 2012 15:55

אורח כתב:שלום איתי,

אני רואה שרוב הוויכוח פה נסוב על מה יוצא לבן אדם מללכת לצבא, מה אפשר לעשות במקום ואיך זה עוזר לחיים. כמובן שזה צד בעניין, אבל בעיני לא הצד המרכזי, אז אכתוב לך מה אני חושב.

הבעיה המרכזית בצבא בישראל מתחילה כבר בתיכון. אתה כותב שאתה בן 17, אבל מהבעת הדעה שלך לא נראה שהתיכון נתן לך כלים להבנת זכויות אדם ודמוקרטיה, שהן הבסיס לכל מדינה מתוקנת (לא צבא, צבא הוא לכל היותר נגזרת של מצב בטחוני מסוים, הוא בשום אופן לא חלק אינטגרלי מדמוקרטיה). זה עובד ככה: מדינה היא כורח, לא אידיאל. כל עוד תזכור את זה לכל מקום שאתה הולך אליו, תשובות אחרות לחיים יבואו מאליהן. שום אדם לא בוחר להוולד במדינה מסוימת. הוא לא בוחר להוולד בכלל. אתה מבלבל מי חייב למי פה. ההורים שלך חייבים לכלכל אותך, והמדינה שלך חייבת (דרך המיסים של ההורים שלך ושל האנשים הקשורים אליך) לתמוך בך מבחינה תשתיתית. גם אם אתה כולל בהגדרה של מדינה את החובה להגן עליך מפני אויבים, אין לזה שום השלכות על הצד ההפוך -- אתה לא חייב למדינה שלך כלום. המדינה נוצרה בשבילך ולא להפך, כל חשיבה אחרת היא מה שאנשים נוהגים לקרוא לו 'פשיזם'.

אם אתה מבין שהמדינה נוצרה בשבילך ולא אתה בשבילה, אז אתה גם יכול להבין שזכותך הבסיסית לא לשאת נשק או לתרום למאמץ מלחמתי בשם המדינה. יש הרבה אנשים שבאים בנקודה הזו ואומרים, 'ומה אם אתה לא רוצה לשלם מיסים? אין דבר כזה, יש חוק.' נכון, יש חוק גיוס בישראל, אבל חוק הוא לא דבר עליון בדמוקרטיה (בגלל זה יש בית משפט לפסול חוקים). באופן כללי, ממשלה, כנסת, בית משפט, כל הרשויות האלה הן לא ערך עליון בדמוקרטיה, הן ניסיון שונה מארץ לארץ ליישם ערכים דמוקרטים שכוללים בעיקרם זכויות אדם. דמוקרטיה איננה לבחור כל איקס שנים, להגיש בגץ, או אפילו להפגין. דמוקרטיה מתחילה בהכרה של כל אדם שלאחרים יש זכות לחיות, להביע את דעתם, לעשות את העולה על רוחם כל עוד הוא לא פוגע בזכות לחיים של אחרים, וכולי וכולי. נחזור למיסים. מיסים אמורים להיות הבסיס למה שכתבתי קודם, שהמדינה צריכה לתמוך בך מבחינה תשתיתית. בשביל להחזיק מנגנון כזה, כמובן שכסף הוא דבר נדרש -- ובכל מקרה רוב המיסוי בדמוקרטיה הוא מיסוי פסיבי שאי אפשר להתחמק ממנו, כלומר מס על מוצרים, מיסי עבודה שמנוכים אוטומטית מהמשכורת, כך שההשוואה עם שירות צבאי די תלושה.

המסר הבסיסי פה - לתינוק אין אויבים. כמו שאין לו דת, ואין לאף אחד זכות להחליט עבורו אם הוא יהודי או משתייך לכל דת אחרת, אין לאף אחד זכות להחליט עבורו מי האויבים שלו. בתקופת חיי בישראל (אני לא חי שם כיום), נחשפתי ליותר אלימות, גזענות וחושך מיהודים מעדות אחרות משלי מאשר מערבים (עם ערבים לא היו לי בכלל בעיות), למרות שהכרתי ערבים וגרתי גם לידם. כך שאם הייתי צריך באופן אובייקטיבי להתגייס לצבא מסוים להלחם באויבים שלי, הייתי חייב להצטרף לחמאס או משהו כזה, לפי הלוגיקה שמצדיקה קיום צבא. כמובן שכמו שלא הייתי מתגייס לצהל לא הייתי מתגייס לחמאס. מה שאני מנסה להגיד הוא שהאויבים שלי הם לא ערבים או יהודים, אלא אנשים ספציפים רעי-לב, שיש בכל ארץ ומקום. ותתפלא - גם לאנשים האלה, למרות מי שהם, יש זכות לחיות, להביע את דעתם וכולי. כי ערכים דמוקרטיים הם דבר אוניברסלי, ולא משהו שמתאים לימים יפים, או רק למי שמשחק לפי כללי המשחק. הייחוד בדמוקרטיה (ויש שטוענים החולשה שלה, אני רואה את זה כחוזק) הוא שהיא מקבלת גם אנשים לא דמוקרטים.

אפשר לכתוב עוד הרבה על הנושא הזה, אבל אני מקווה שהשלמתי לך קצת חורים מבית הספר. בהצלחה בעתיד.

ושוב במדינה הקוראת לעצמה דמוקרטית אין גיוס חובה, אלא אם כן בזמן מלחמה כמו בארה"ב הגדולה שהיה לה גיוס במלחמת העולם השנייה וויאטנאם, זהו וגם אז היו הרבה שלא הלכו, מה שאני אומר שגיוס חובה לפעמים נחוץ, אבל כשיש מדינה כבר 64 שנה ורוב המגוייסים במילא לא הולכים לקרבי ולהילחם וסתם מתבטלים אין צורך בגיוס חובה, והמדינה מבינה את זה, אז למה היא עדיין רוצה גיוס חובה אתה שואל? מכיוון שאם אדם עשה צבא הוא מרגיש יותר גבוה וחזק ממישהו שלא עשה צבא אפילו אם המישהו שלא עשה צבא תרם למדינה בדברים אחרים הוא מרגיש שאם הוא היה פקיד בקרייה הוא שווה יותר, המדינה מנסה ליצור פה עדר וכל מי שלא הולך אחרי העדר מוקע, תסתכל את דפני ליף כדוגמא: היא באה לעזור היא מנסה לשנות את המציאות החברתית והכלכלית פה בארץ ובמה אנשים מתעסקים? "אם את יכולה להפגין את יכולה להיות פקידה בקרייה" "תעשי צבא ואז תבואי להפגין" "היא יכולה להילחם ב10 שוטרים(שקר נוראי) שתעשה צבא", בקיצור מרעילים את העדר וכך הוא הופך צייתן, לאנשים אין כסף לדיור ולאוכל אבל כשמזכירים את איראן ישר קופצים וקוראים להוסיף לתקציב הביטחון עוד מיליארד או שניים, מה שאני אומר שהמדינה הזאת היא מורעל מיליטריסטית ונסוגה אחורה בכל שנה, קראתי בעיתון וראיתי סדרות בטלויזיה שמפקדים בצה"ל אומרים שגם אם יהיה שלום הגיוס חובה יהיה נצחי... למה? כי זאת הדרך של ממשלת ישראל להפוך את העם לעדר צייתן, ולצערי הם מצליחים עם פרסומות תשדירים וזה נכנס גם לבתי הספר..... תסתכל על איתי כדוגמא לא אכפת לו באמת למה ואת הסיבות של מישהו לא לשרת הוא רק אומר "שירות לכולם גיוס לכולם" ובולשיט, הוא סתם יורק סיסמאות ריקות מתוכן שהוא אפילו לא מבין אותן, אבל אי אפשר להאשים אותו ככה הוא חונך, את הדוסים מחנכים שהדת היא האלוהים ואת החילונים שהצבא הוא האלוהים, כל אחד והפאק שלו, בקיצור מה שאני אומר גיוס חובה שמור למצבי חירום לא למדינה בת 64 וזה יימשך אפילו כשיהיה שלום עם כל האיזור למדינה כזאת אין עתיד, את הילדים שלי אני לא אגדל כאן אני אגדל אותם בארה"ב ואם לא שם אז באוסטרליה, ואם לא שם אז בקנדה, ואם לא שם אז בבריטניה, קיצר יש עוד מקומות שפויים
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 יולי 2012 19:30

COLEWORLD איפה אתה מתכנן לגור בעתיד?
גם אני מתכנן לרדת מהארץ. באיזה מקום היית ממליץ להתיישב בעתיד?
חשבתי על בריטניה אבל אני לא בטוח.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 14 יולי 2012 20:03

אורח כתב:COLEWORLD איפה אתה מתכנן לגור בעתיד?
גם אני מתכנן לרדת מהארץ. באיזה מקום היית ממליץ להתיישב בעתיד?
חשבתי על בריטניה אבל אני לא בטוח.

יש לי אזרחות בריטית, אך אני הולך ללמוד בארה"ב בעוד כמה שנים ומקווה להמשיך ולעבוד שם, החלום האמריקאי, אם לא אז קנדה ואוסטרליה גם מקומות מדהימים אבל אין כמו אמריקה (ניו יורק קליפורניה מיאמי וכ'ו)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 אוגוסט 2012 05:00

הרבה מעסיקים לא מעסיקים כאלה שלא היו בצבא

לא הרבה קצת.

אי אפשר להיות רופא או פסיכולוג (tavoriko לומד רפואה באירופה ומעניין גם למה?)

אפשר

אי אפשר להיות שוטר,כבאי,סוהר
אי אפשר לעבוד בעבודה ממשלתית

אפשר אם אתה מקושר אין קשר לצבא ממש

אי אפשר לעבוד בעשייה הביטחונית (אינטל,התעשייה האווירית,רפאל...)

אז זהו שאני מכיר מישהיא שעובדת האינטל שיצאה על 21

אי אפשר לעבוד בדואר

אני עבדתי בדואר למשך כחצי שנה(קומבינה)

אי אפשר להיות מאבטח

חבר שלי שיצא על 21 עושה מכינה ועובד כמאבטח.

אי אפשר לעבוד בשב"כ או במוסד

כנראה שלא

אי אפשר לעבוד בעבודה שדורשת סיווג בטחוני

אם מעניין אותך אני עוד לא הייתי אמור להשתחרר ואני כבר עובד בהייטק מרוויח 50 שקל לשעה...

ועל פי התגובות שלך אתה לא ממש טיפש אבל משהוא בשלבי החינוך אצלך נדפק חזק
ואתה רואה את המציאות לא כמו שהיא...אני מקווה שתשתנה אבל אתה כנראה מקרה אבוד...

רק לא מזמן אני וחבר שלי שהיה מכונאי בצבא ניסינו להסביר לעוד איזה אחד שללמוד בטכניון
זה יותר קשה מלשרת אבל הוא בראש שלך ופשוט לא הבין אתם פשוט מקרה אבוד...

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים