עריקים ומשתמטים

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

ilia26
יצירת קשר:

עריקים ומשתמטים

הודעהעל ידי ilia26 » 15 יוני 2012 07:05

כשישבתי בכלא הצבאי, יצא לי לפגוש מלא אנשים שמחפשים את הדרך לצאת ועושים את זה בצורה שלא מביאה לכלום. הם דופקים נפקדות, נכנסים לכלא למלא זמן כשנתפסים, יוצאים, ואז שוב נפקדות. ככה לפחות 4-5 פעמים כשזה לא מביא לכלום אני אחרי פעם אחת הבנתי שזאת ממש לא דרך לצאת, והספיק לי פעם אחת לשבת בכלא הצבאי כדי להבין ששם לבד אין עם מי לדבר. או שיש לך קומבינות, או שאין לך ואכלת אותה. ומי שהיה שם, יודע טוב מאוד שכל מה שתנסה לעשות דרך הכלא פי 100 יותר קשה מאשר אם היית מנסה לעשות דרך הצבא בלי הנפקדות. אני לצערי לא ידעתי את זה בזמני והייתי צריך ללמוד זאת על בשרי. הייתי לבד אז (גם תרתי משמע, רב הזמן ישבתי בבידוד), ואם יכולתי לחזור בזמן, הייתי עושה מספר דברים שונה...
אני לא מנסה לעודד אנשים לצאת מהצבא, אני פשוט יודע שיש אנשים שברגע שהחליטו שהם לא נשארים, לרוב הם ילכו על כך עד הסוף. אלא אם כן הצבא ישבור אותם, וזה לא יביא לטוב.
אני רוצה שאנשים כאלו יידעו שיש דרכים לצאת והיא לא אחת.
הדרך "הכי" טובה היא לצאת על "נפשי", והיא דורשת ממך להתאים "תסמינים" שעל פיהם הצבא יוציא אותך, וזה בדוק. אבל לא לכולם מתאים "לשחק" מסיבות שונות ולא כולם יודעים.
יש גם אנשי מקצוע שיכולים לעזור, בין אם זה פסיכולוגים, פסיכיאטרים או עורכי דין. (אני אשמח להמליץ על עורך דין מקושר בצבא שיצא לי להכיר כשיצאתי. אז אם אתם/מישהו שאתם מכירים, בנפקדות/עריקות או כל שלב/בעיה עם הצבא, מוזמנים לפנות אלי. אין לי בעיה אפילו לקשר ולעזור עם התהליך אם תרצו)

הכי חשוב שלא תרימו ידיים, שתדעו שלא משנה כמה שיגידו לכם "זה לא אפשרי, לא יוציאו אותך", זה לא נכון. הכל בידיים שלכם, רק אל תשברו. ראיתי מספיק אנשים שבגלל זה קיבלו נזק נפשי למרות שבהתחלה זה התחיל בתור "הצגה", או שאפילו פגעו בעצמם. הבריאות חשובה מכל, ולא תמיד היא חוזרת לתקינות.
אם מישהו צריך איזשהי עזרה, אשמח לעזור אם אוכל. מוזמנים לפנות אליי בפרטי אם בא לכם.
mark18
יצירת קשר:

Re: עריקים ומשתמטים

הודעהעל ידי mark18 » 15 יוני 2012 11:48

גם לי היה מצב דומה, רציתי להישתחרר מהצבא ולא ידעתי איך נכנסתי לכלא ורק אז הבנתי שלא יצא לי מזה כלום.
בכל מקרה ממליץ לכולם על הדרך של יציאה על נפשי הרבה יותר קל ופחות בעיות וכאב ראש
ישבתי 10 יום בבידוד בכלא וזה דופק את השכל, לקח לי הרבה זמן לצאת מזה. מאוד לא ממומלץ להישתחרר בדרך הזו.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים