סרגי אמיר או כל בן אדם אחר - עזרה

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 יוני 2006 18:26

אני רוצה לתבוע את המקום הזה
http://www.homeless.co.il/Jobs/ShowDetails.asp?ID=63550
למי המכתב צריך להגיע, איזה כתובת? על איזה סעיף בחוק הם עברו (מה הספר)? אם יש עוד דברים שצריך לדעת פשוט תרשמו לי אותם, תודה מראש.ליאור38884.995462963
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2006 13:54

אתה יכול להעתיק, בשינויים המתבקשים, את המכתב של סרגיי ולשלוח אותו בפקס לגורמים המתאימים. חוץ מהמספרים שמופיעים במכתב של סרגיי, צריך למצוא את המספר פקס של הנהלת קולנוע לב, חיפוש קצר באינטרנט (דפי זהב... לא, רגע, www.lev.co.il), ו.... וואללה. הפקס של משרדי בתי קולנוע לב הוא 036212211

יוזמה ברוכה. אם אתה רוצה עזרה בשינוי הניסוח, צור איתי קשר.
במילא רגוע38885.6220717593
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2006 23:10

הי,

רק דבר אחד - אני שלחתי את הפקס ללשכה של משרד התמ"ת בבאר-שבע, כי היה מדובר במודעה שפורסמה בדרום. אתה צריך את הלשכה הרלוונטית בתל-אביב, אז צריך לשנות את שם המחוז, ואת מספר הפקס. במקרה שלך, הפקס יהיה: 5125216 - 03 (את הפרטים המלאים אפשר לקרוא כאן).

כמובן, גם אין לך טעם להכניס את הפסקה על זה שהעניין חמור במיוחד כשמדובר בגוף ממלכתי, כי במקרה הזה זה לא גוף ממלכתי. מאותה הסיבה גם אין צורך לשלוח העתק למבקר המדינה.

חשוב לחתום על המכתב לפני שאתה שולח. אני גם ממליץ להוסיף פסקה קצרה בסוף (ששכחתי להוסיף למכתב המקורי), שבה אתה מבקש במפורש שיודיעו לך על המשך הטיפול בעניין.

אתה יודע מה, אני אדביק את המכתב המקורי שלי עם השינויים הדרושים בפוסט נוסף.

בהצלחה,
סרגיי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2006 23:26

חשוב לי רק להבין - הם מקבל קנס כספי, או שפשוט מבקשים מהם בצורה יפה לשנות את המודעה? ואני לא מבין למה לי לשלוח העתק למעסיק על מה שאני עושה? זה רק יתן לו אפשרות לשנות את המודעה ולהתחמק מהעונש שמגיע לו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2006 23:41

הי,

אני תיכף אענה על זה גם בשרשור שבוריס כתב, בהקשר של המעסיק שעליו כתבתי את המכתב המקורי.

לי נראה נכון דווקא כן לנסות להשפיע על המעסיקים (וגם להפחיד אותם קצת, אני מודה), לפני שקופצים עליהם עם קנסות. כי קנסות זה אמנם פוגע בכיס. אבל מכתב משפטני חמור עם העתקים לרשויות הרלוונטיות גורם להם להבין שזה לא מקובל ולא חוקי לכתוב מודעות כאלה, או לפחות שהם צריכים לחשוש לפני שהם עושים שוב דבר כזה. להעתק שמגיע למעסיק יש, בעיניי, כוח יותר גדול לשנות נורמות התנהגות, מאשר לקנס שמגיע בסוף. אגב, הכוח הזה נשאר בעינו גם אם במשרד התמ"ת סתם שמים את המכתב שלך להירקב באיזה ארון תיוק.

אבל יש גם שיקולים נוספים בעניין. קודם כל, שוב, ישנו ההבדל בין גוף ממלכתי לעסק פרטי. עם עסק פרטי קנסות הם כלי הרבה יותר יעיל, כמובן. ויש גם את הזווית האישית שלך. אם אתה מחפש סוג כזה של עבודה, יכול להיות שאתה לא תרצה לסמן את עצמך בעיני מעסיקים פוטנציאליים בתור טראבלמייקר.

אז בעצם, האפשרות של לשלוח עותק למעסיק היא אופציונאלית. אפשר עם ואפשר בלי.

בהצלחה,
סרגיי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 יוני 2006 23:55

בכל אופן, רצית לעלות איזשהו עותק של איך אתה מנסח את זה, לא.?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:11

אוקיי, אז הנה איך הייתי ממליץ לערוך את המכתב. כל מה שכתוב באדום זה לא חלק מהטקסט, אלא משהו שצריך להשלים לפי המקרה. כל מה שכתוב בכחול - נועד אך ורק למקרים שבהם המעסיק הוא מוסד ממלכתי, ויש להשמיט את החלקים האלה מהמכתב אם מדובר בגוף פרטי.

[Quote=מכתב תלונה - גירסא כללית]
תאריך

לכבוד:
מנהל ההסדרה והאכיפה
משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה
מחוז דרום\ת"א\י-ם\צפון
באמצעות פקס: מספר הפקס הרלוונטי (ראו רשימה אחרי המכתב)

מאת:
שמך, כתובתך, וכו'

הנידון: פרסום מודעת
דרושים בניגוד להוראות חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה

שלום רב,

רצ"ב העתק של מודעת דרושים, שהתפרסמה [כל הפרטים על איפה התפרסמה המודעה - שם העיתון, גיליון, עמוד וכו', או לינק מדויק ושם האתר, אם זה באתר אינטרנט]. המודעה
פורסמה מטעם [המעסיק], עבור משרת [המשרה]. כפי שניתן לראות, בין דרישות התפקיד מונה המודעה את הדרישה של שרות צבאי.

הכללת דרישה של שירות צבאי בין הדרישות לתפקיד במודעה, היא בגדר פרסום
מודעה בדבר הצעת עבודה לעובד, שיש בה משום הפליה על ידי קביעת תנאי שאינו ממן
העניין, בניגוד להוראות סעיפים 2, 15, 8 ו-16 לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה
התשמ"ח – 1988. ראו בעניין זה את פסק הדין של בית הדין האזורי לעבודה
בתל-אביב בתיק ת"פ (תל-אביב-יפו) 1038/99 (מדינת ישראל נ' תפקיד פלוס
בע"מ).

כל פרסום מודעת דרושים כאמור מהווה עבירה מפורשת על החוק, אולם במקרה דנן
מדובר במקרה חמור במיוחד, שהרי הגוף שפרסם את המודעה איננו חברה פרטית, אלא הוא
גוף ממלכתי, מועצה מקומית בישראל, והרי מן המוסדות הממלכתיים מצופה שיהיו עצמם
דוגמא ומופת לשמירה על החוק.
קשה להתעלם גם מן ההסבר המתבקש לפרסום
"קריטריון" זה במודעת הדרושים: קשה שלא לשים לב לאמירה המובלעת במודעה
הזו, כאילו המשרה פתוחה בפני יהודים בלבד.

בגין האמור לעיל, הריני פונה אליכם בבקשה כי תפעילו את סמכותכם, ותדאגו
למיצוי הדין במלוא חומרתו עם מפרסמי המודעה הרצ"ב. אני מבקש\ת כי תודיעוני בדואר חוזר תוך זמן סביר על הטיפול בתלונתי זו.

בברכה,

חתימתך ושמך

--- רצ"ב: מודעת הדרושים שבנידון.

העתקים:

– המעסיק שפרסם עת המודעה (אופציונאלי)

– משרד מבקר המדינה, באמצעות פקס: 02-6665204 (או 03-68869368 או 04-8604434)

[/quote]

את רשימת הפקסים והכתובות של הגופים הרלוונטיים (וגם מה עושים אם לא מתייחסים לתלונה שלך בתוך זמן סביר), אפשר למצוא בעלון הזה של קו לעובד. את החלק הרלוונטי ביותר אני מדביק כאן:

[Quote=קו לעובד]

את התלונה יש להפנות אל מנהל ההסדרה
והאכיפה במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה:

בתל אביב: דרך סלמה 53, תל אביב 66089, טל: 5125230 - 03, פקס: 5125216 -
03

בחיפה: רח' פל ים 7, בית צים, ת.ד 109, חיפה 31003, טל: 04-8606703, פקס:
04-8606735

בירושלים: רחוב וולך 6 ירושלים, טל: 5372845 - 02, פקס: 5372788 - 02

בבאר שבע: רח' התקוה 4, קרית הממשלה, קומה ג', טל: 6264781 – 08, פקס:
6264733 - 08

[/quote]

בהצלחה,
סרגיי.

sergeiy38886.053275463
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:11

בדיוק הרגע שלחתי מכתב לאותו אתר שפרסם את המודעה וידעתי אותו שמעתה והלאה כל בעל עסק שיפרסם דרישות כאלה צפוי לקבל קנס, ושבתור אתר שמפרסם הצעות עבודה כדאי להם לידע את בעלי העסק מה חוקי ומה לא חוקי לדרוש. ליאור38886.0548842593
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:14

זה היה חכם!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:16

מה זה רצ"ב? לא ברור לי מה זה רשאי התיבות האלה.
ועוד משהו, מודעה שראיתי באינטרנט, איך להביא להם אותה לקריאה? זאת אומרת זה לא מקומון עם מס' עמ' וכו'.. אני פשוט חושב שעד שאני אשלח את המכתב המודעה יכולה לרדת מהאינטרט או להשתנות ולא יהיה להם דרך לראות את זה. 
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:18

sergeiy כתב:

זה היה חכם!

כן.. נראה לי יותר יעיל לטפל בראש האתר, מאשר בעשרות ההודעות מהסוג הזה שהוא פרסם. למרות זאת, אותה מודעה ספציפית באמת מדאיגה אותי, סדרן בביתי קולנוע, לאן הגענו שזה מצריך שירות צבאי מלא, ועוד מילא כשרשום "אחרי צבא" אז אני יכול להבין שמדבר אולי בעיניין של גיל, אבל לדרוש "שירות צבאי מלא"..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:21

רצוף בזה (כלומר - מצורף למכתב)
לגבי אינטרנט - תעתיק את הלינק המדוייק, ותציין את התאריך שבו ניגשת לאתר במכתב (זה כמו הגיליון והעמוד של העיתון - הלינק ותאריך הגישה אליו). חוץ מזה, אתה מצרף "צילום מסך" של המודעה. את זה אתה יכול לעשות או באמצעות העתקה והדבקה לתוכנת עיבוד תמלילים, או באמצעות שימוש בכפתור Print Screen במקלדת (לפחות ב-Windows הכפתור הזה מכניס לך את המסך, בתור תמונה, לתוך ה-clipboard. אם אתה נכנס לתונכת ציור או עיבוד תמונות כלשהי ועושה "הדבק", זה ידביק לך שם את צילום המסך, ואז תוכל לגזור ממנו את החלק איפה שיש את המודעה, ולהוסיף לפקס, או אפילו להוסיף לפקס את כל צילום המסך).

בהצלחה,
סרגיי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:28

העתק והדבק נראה מאוד מבולגן ולא מסוגר, אם תוכל להעלות לפה תמונה של המודעה זה מאוד יעזור לי. ה-print screen שלי לא ממש עובד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:34

אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:37

איזה קטע - רואים את התמונה באקספלודר, אבל לא בפיירפוקס.
טוב, אם אתה לא רואה את התמונה - תגיד לי, ואני אשלח לך במייל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:50

אני לא רואה
1lior1986@walla.co.il
תודה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 00:57

הגיע?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 יוני 2006 01:01

כן סרגיי, שוב תודה רבה, אם מחר אני אספיק, המכתב כבר יהיה בדרך.
nataliemartsiano438

Re: סרגי אמיר או כל בן אדם אחר - עזרה

הודעהעל ידי nataliemartsiano438 » 25 פברואר 2013 14:43

ערב טוב
בשעה טובה אני וזוגתי החלטנו לרכוש דירה חדשה. ראינו כמה דירות והתעקשנו על מפרט טכני איכותי שחייב לכלול בין היתר טלוויזיה במעגל סגור, אינטרקום בחדרים בשביל התינוק שיבוא, אמבטיה יפה ועוד... אז נכון שהתקציב שעומד לרשותנו מאפשר לנו להשיג דירה אך ורק בפריפריה המרוחקת, אבל אלה הם הדברים שחשובים לנו ולא נרצה להתפשר עליהם.
מישהו במקרה יודע על סייל טוב של ארון תיוק ? אולי יש משהו מעניין בקיקה לפני שהם סוגרים?

תודה מראש
נטלי

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים