קורות חיים!

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

taniush
יצירת קשר:

קורות חיים!

הודעהעל ידי taniush » 13 אפריל 2010 15:44

אוקיי אז ככה עד עכשיו לא ניתקלתי בבעיות כלשהן חוץ מי כמה תגובות ממורעלים טיפשים :| הגעתי למסקנה שאני רוצה לעבוד ולהתחיל את השירות הלאומי בספטמבר אז ביקשו ממני בכמה מקומות עבודה קורות חיים ואני ממש לא יודעת מה לרשום בסעיף של השירות צבאי????? לרשום ששירתתי 7 חודשים ויצאתי?או שלא להזכיר בכלל ואז ישאלו על מה הפטור וכו'? אנשים יקרים מישהו נתקל בבעיה הזאת?
תודה לעוזרים ;)
אורח

Re: קורות חיים!

הודעהעל ידי אורח » 13 אפריל 2010 17:10

taniush כתב:אוקיי אז ככה עד עכשיו לא ניתקלתי בבעיות כלשהן חוץ מי כמה תגובות ממורעלים טיפשים :| הגעתי למסקנה שאני רוצה לעבוד ולהתחיל את השירות הלאומי בספטמבר אז ביקשו ממני בכמה מקומות עבודה קורות חיים ואני ממש לא יודעת מה לרשום בסעיף של השירות צבאי????? לרשום ששירתתי 7 חודשים ויצאתי?או שלא להזכיר בכלל ואז ישאלו על מה הפטור וכו'? אנשים יקרים מישהו נתקל בבעיה הזאת?
תודה לעוזרים ;)

השתחררתי לאחר 7 חודשים עקב בעיות רפואיות שלא מהוות קושי בביצוע התפקיד. או משהו כזה.

ומעולה, עדיף לך להתחיל תשירות לאומי בספטמבר. יהיו לך יותר אופציות, עכשיו בקושי יש.
tanya

הודעהעל ידי tanya » 13 אפריל 2010 17:21

אוקיי תנקס ולגבי שירות לאומי זה משנה אם אני אעשה שנה ?כי אני יכולה לעשות שנה ו5 ואז יחשב לי שנתיים שירות מלא אבל חבל קצת על הזמן כי חשבתי להתחיל עבודה ופסיכומטרי..מחכה לעוד תגובות. :roll:
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 אפריל 2010 17:50

לרוב המעסיקים זה לא משנה, אני אישית מתכנן לעשות שנה אחת, איך שאת רוצה. כמובן ששנתיים עושה רושם יותר טוב, ותקבלי יותר הטבות.
Lumy

הודעהעל ידי Lumy » 14 אפריל 2010 00:01

בקשר לשירות הלאומי, בתור מישהו שמתכנן לעשות גם - אני לא רואה סיבה לעשות שנתיים.
הכסף לא טוב (גם אם הוא טוב מאוד יחסית לצבא), ואת התוספת למענק שאת מקבלת בשביל השנה השניה (7000 שקל) אפשר להרוויח בכמה חודשים בעבודה רגילה.

אלא אם זה ממש חשוב לך לעשות שנתיים מסיבות אחרות, אני לא הייתי עושה. זה לא ישנה לאף אחד אם עשית שנתיים ולא שנה, ומי שזה כן ישנה לו סביר להניח שיהיה לו יותר אכפת למה לא סיימת שירות צבאי מלכתחילה.
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 14 אפריל 2010 11:41

Lumy כתב:בקשר לשירות הלאומי, בתור מישהו שמתכנן לעשות גם - אני לא רואה סיבה לעשות שנתיים.
הכסף לא טוב (גם אם הוא טוב מאוד יחסית לצבא), ואת התוספת למענק שאת מקבלת בשביל השנה השניה (7000 שקל) אפשר להרוויח בכמה חודשים בעבודה רגילה.

אלא אם זה ממש חשוב לך לעשות שנתיים מסיבות אחרות, אני לא הייתי עושה. זה לא ישנה לאף אחד אם עשית שנתיים ולא שנה, ומי שזה כן ישנה לו סביר להניח שיהיה לו יותר אכפת למה לא סיימת שירות צבאי מלכתחילה.

אז מה בעצם הסיבה לעשות שירות לאומי בכלל?

טניה, איזה קורות חיים את ממלאת שיש שם סעיפים של צבא?
tanya

הודעהעל ידי tanya » 14 אפריל 2010 13:35

אין סיבה לעשות זה נכון ...(ידידה שלי יצאה מהצבא וישר הלכה ללמוד לפסיכומטרי גם לא מבינה למה אני עושה )ואין תרומה לדעתי זה ניצולים! אבל עדיין אני עושה כי אם בעתיד אתקל בשאלה .."יצאת מהצבא בסדר היו לך קשיי הסתגלות למסגרת אבל למה לא עשית ש"ל .?" אין לי תשובה טובה לענות ואני ניתקעת פה .
אני לא ממש רוצה לעשות ש"ל אבל בכל זאת אעשה שנה ואז משם אמשיך את חיי.
אני ראיתי באינטרנט בכל קורות חיים סעיפים של צבא ומה לא יסננו מראש אם יראו שאין את הסעיף של הצבא.?
אפשר לשאול מה אתה עושה עכשיו אחרי שיצאת מהצבא.?עובד ?לומד?
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 14 אפריל 2010 14:18

tanya כתב:אין סיבה לעשות זה נכון ...(ידידה שלי יצאה מהצבא וישר הלכה ללמוד לפסיכומטרי גם לא מבינה למה אני עושה )ואין תרומה לדעתי זה ניצולים! אבל עדיין אני עושה כי אם בעתיד אתקל בשאלה .."יצאת מהצבא בסדר היו לך קשיי הסתגלות למסגרת אבל למה לא עשית ש"ל .?" אין לי תשובה טובה לענות ואני ניתקעת פה .
אני ראיתי באינטרנט בכל קורות חיים סעיפים של צבא ומה לא יסננו מראש אם יראו שאין את הסעיף של הצבא.?

הלכתי לעבוד בחברת תקשורת.
הנתונים שלי היו מצוינים. בסעיף צבא סימנתי שירות של 11 חודש, או שנה, לא זוכר.
כתבתי באיזה תפקיד, ומה ההכשרה.
התקבלתי, שאלו אותי למה רק שנה. אמרתי שיצאתי אחרי שגיליתי שאני לא מתאים למסגרת.
וזהו, שם זה נגמר.
סעיפי צבא נועדו לתפקידים כמו מפקדים, מ"פ וקצינים בכירים,
שיעזרו להם בעבודות ניהול. לא כדי לראות מי עשה מה, ולפי זה לסנן.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
Lumy

הודעהעל ידי Lumy » 14 אפריל 2010 16:25

אין סיבה מעשית טובה לעשות ש"א, זה לא משהו שעושים בשביל להרוויח מזה משהו לעתיד שלך.
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 15 אפריל 2010 00:12

"תתפלא" אבל אנשים עושים ש"ל בעיקר כי הם חושבים שהם ירוויחו מזה משהו בחיים שלהם, עדיין לא פגשתי את האדם
שעשה ש"ל בשביל באמת לתרום, בדרך כלל זה בשביל ראיונות עבודה.
מי שבאמת רוצה לתרום, יודע שש"ל זה לא הצורה ההכי טובה בשביל זה.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 15 אפריל 2010 06:15

כנ"ל.
אתה רוצה לתרום, לעזור, וכן הלאה? תעשה את זה בלב שלם ומתוך עצמאות. אתה יכול לעבוד, לחיות וגם לתרום. לא צריך לשעבד את עצמך למערכת הטיטוא הזאת.
אמנם יש הגיון בשיטה שלהם - אם אתה לא מכריח לגמרי בן אדם להיות בתוך זה, אולי הוא באמת לא יהיה בתוך זה. אבל כמו שאמרו מעלי, גם ככה כמעט לא הולכים לשם כדי לתרום. זה בדרך כלל כדי להרגיש טוב, או לדאוג לעתיד ("לדאוג") וכן הלאה.
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 16 אפריל 2010 05:51

tanya כתב:אין סיבה לעשות זה נכון ...(ידידה שלי יצאה מהצבא וישר הלכה ללמוד לפסיכומטרי גם לא מבינה למה אני עושה )ואין תרומה לדעתי זה ניצולים! אבל עדיין אני עושה כי אם בעתיד אתקל בשאלה .."יצאת מהצבא בסדר היו לך קשיי הסתגלות למסגרת אבל למה לא עשית ש"ל .?" אין לי תשובה טובה לענות ואני ניתקעת פה .

לא שמתי לב לשאלה עד עכשיו, אני כרגע לומד לפסיכומטרי.
סך הכל אין לי באמת הרבה ניסיון בראיונות עבודה, אבל צריכים לזכור שש"ל זה התנדבות ולא באמת חובה, ככה שמוזר שישאלו
למה לא עשית שירות לאומי.
זה כמו שישאלו בראיונות עבודה למה לא תרמת לפתחון לב.
עד כמה שאני רוצה להגיד לך שזה שטויות כל הקטע של לעשות שירות לאומי בשביל ראיונות עבודה, אני לא באמת יכול להגיד לך לבטח,
אבל אין לי סיבה לחשוב שזה יהיה בעייתי כי עדיין לא נתקלתי באדם שזה עשה לו בעיות.
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 16 אפריל 2010 12:34

טעות נפוצה היא שחושבים ששירות לאומי נחוץ למי ששוחרר מהצבא ובלעדיו לא יקבלו זכויות כמו שאר בני האדם למשך שארית חייהם.
הרווח היחיד כביכול שיש משירות לאומי הוא ההרגשה העצמית שאתה תורם למדינה במקום התרומה שהיית יכול לתרום כחייל וגם זה לא לגמרי ברור:
לדעתי נניח, חיילים לא תורמים למדינה ואף פוגעים בה אז למה בכלל צריך לתרום דווקא אם לא חיילים?
חוץ מזה, איך שירות לאומי תורם יותר מאשר עבודה תמורת כסף במשק? רופא מטפל באנשים שזקוקים לו הרבה יותר במקצועיות מאשר ילד בשירות לאומי שלא באמת מסוגל לתת סיוע נפשי לאלו שהוא עובד איתם (נניח שהוא מתנדב בסעד...). אז הרופא עובד בתשלום אומנם אבל התרומה שלו גדולה בהתאם...
חוץ מזה, יש הרבה מקומות של שירות לאומי שאני לא מבין מה ההבדל בינם לבין מעסיקי עובדים זרים, שניהם מועסקים בפחות משכר מינימום ועושים עבודה משרדית משעממת... רק שמי שעושה שירות לאומי מרגיש מסיבה כלשהי שהנייר שהוא עושה מפצה אותו על זה שלא עשה צבא...

ואחרי שהבהרתי את ההסתייגויות האלו (ושלא תטעו, אני עצמי עושה שירות לאומי ונהנה מכל רגע שאני שם), כמה מילים נוספות בקשר לרווח מכל הסיפור.
הרווח הוא בעל ערך כספי לחלוטין מכיוון שזה יהיה לא דמוקרטי בעליל לדפוק אנשים שלא שרתו בצה"ל בגלל שחסרה להם רגל או כי הם עלו לארץ בגיל 30 או שהם נשואים וכו' וכו'. אנשים כאלו גם לא תמיד יכולים לעשות שירות לאומי והזכויות שהמדינה מעניקה לאזרחים שלה לא תלויים במה הם עשו בשבילה...

בקשר לקורות חיים, אם אתה מחפש מקום לעשות בו שירות לאומי אז באמת שאתה יכול להגיד מה שמתחשק לך. רוב האנשים שבאים אליהם והשתחררו מהצבא השתחררו מאותן סיבות שאתה השתחררת ובאמת שלא איכפת להם למה אתה לא משרת. אף אחד לא יגיד לך 'לא' אם תרצה לעבוד בחינם.
לא שמעתי על מישהו שלא התקבל לשירות לאומי, אולי אנשים עם הפרעות רציניות שמסוכנים לציבור אבל הם בטח בכלל לא רוצים לעשות שירות לאומי...
בהצלחה =]
bobla
יצירת קשר:

Re: קורות חיים! היי טניה!

הודעהעל ידי bobla » 22 אפריל 2010 16:28

היי טניה כפי שאת יודעת מההודעות שלי בפורום אני יצאתי מהצבא אחרי 5 חודשים, ואני ממש לא מתכוונת שה-5 חודשים האלו "יילכו לפח" אפילו אם זה מבחינה רישמית, ורק חשוב לי לסתום לאנשים את הפה ושכן עשיתי "משהו"- מה גם שאם אפשר על הדרך לעבוד עם בני נוער למשל, חוויה שלבטח לא תזדמן לי בעתיד, אז למה לא, ולכן החלטתי לעשות שירות לאומי, אבל למצוא מקום שייקח אותי רק ל-7 חודשים, ואז יהיה לי 5+7=12, כלומר שנת שירות אחת, המורכבת גם מהשירות הצבאי וגם לאומי. נכון שזה קצת בעייתי למצוא מקום כזה, כי רוב המקומות יעדיפו לקחת מישהי שתבוא לשנה שלמה, אבל במקרה הכי גרוע אם אני לא אמצא, אני כן אתחיל בשביל שנה ומקסימום אעזוב באמצע אחרי 7 חודשים, הרי זאת התנדבות ותמיד אפשר לעזוב.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 22 אפריל 2010 18:13

בובלה, פשוט תתנדבי.

את לא צריכה להרגיש חייבת לאנשים. רק להיות נאמנה לעצמך
bobla
יצירת קשר:

הודעהעל ידי bobla » 22 אפריל 2010 21:39

אני יודעת, זה עצוב שאני מרגישה חייבת לאנשים שסביבי וזה עצוב. יחד עם זאת, זה גם עצוב שאם אני לא אעשה עכשיו שירות לאומי אז אני לא אתנדב כפי שהצעת מרצוני החופשי. אולי בעתיד, you never know, אבל כרגע לא. ולגבי להיות נאמנה לעצמי, הרגשתי סיפוק מאוד גדול בזה שיצאתי מהצבא ושהלכתי בדרך שלי, ושירות לאומי זה בכל זאת לא משהו שנוגד עקרונות מהותיים בשבילי..
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 23 אפריל 2010 17:52

איזה חשיבה עקומה נוצרה בחברה הישראלית.
מה את רוצה לעשות בחיים? בוא נגיד בשביל ההיפותזה שאת רוצה להיות רופאה.
אם את לא רוצה "לבזבז זמן", לכי ללימודים! לכי לעשות פסיכומטרי לכי תרשמי לאוניברסיטה!
אם תתחילי שירות לאומי של שנה ותעזבי אחרי שבעה חודשים, לא תקבלי תעודת סיום והכל היה לחינם..
אולי זה רק אני (ובגלל שיש לי אזרחות אירופאית), אבל אני לא מוכן להתפשר, אם יהיה לי בעיות בעתיד בעבודה בגלל שלא עשיתי
צבא ולא סיימתי שירות לאומי, אני פשוט אעבור מדינה! למה שאני אתפשר?

אל תבינו לא נכון שאני נגד לתרום למדינה והתנדבות, פשוט המהות של התנדבות צריכה להישאר בגדר "התנדבות".
bobla
יצירת קשר:

הודעהעל ידי bobla » 24 אפריל 2010 15:10

לא הכי הבנתי מה אתה מנסה להגיד. בכל מקרה, נכון שאם אני עוזבת אחרי 7 חודשים אני לא מקבלת תעודת סיום כמו שאמרת, אבל בהתחשב בכך שיש לי את ה-5 חודשים מהצבא, זה כן ייחשב לי לפי משרד הביטחון שנה של שירות. ואז זה "בסדר" אני לא אחשב "משתמטת" ולא עשתה כלום.
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 24 אפריל 2010 23:27

התייחסת רק לטענה אחת, מה את רוצה לעשות בחיים בגדול?
ושנית אם תביאי למעסיק תעודת שחרור שרשום 5 חודשים, ולא יהיה לך תעודה של ש"ל, אז מה כל זה נתן לך חוץ מההטבות
המזעריות שמקבלים על שנת שירות? (בהנחה שהמדינה באמת תתייחס לזה כאל שנת שירות כמו שרשמת)
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 25 אפריל 2010 22:22

ברווב המדינות המפותחות חלק ניכר מהציבור לא משרת בצבא ולא עושה "שירות לאומי" ואולי לחלק זה ישמע אבסורדי אבל המדינות האלו מרוויחות מזה ובגדול. שנה אחת שאדם עובד במשק הוא תורם לכלכלת המדינה, הוא משלם מיסים, הוא מפתח טכנולוגיה, הוא לומד, משכיל, ובכלליות מפתח את המדינה. עכשיו חייל לא נעדר מהחיים האזרחיים לשנה אחת אלא לשלוש, ולא סתם שלוש, שלושת השנים הכי פוריות בחייו של אדם בהן הוא הכי בשל ללימודים מופנות לצבא.
חיילנו החביב שתחרר בן 21 לפחות (בשנים האחרונות משך השירות רק הולך וגדל עם כל הטריקים של הצבא..) ומבקש ללמוד באוניברסיטה. אך אבוי, תוך כמה שנים החייל מגלה שהחיים מתקדמים וטרם הקים משפחה ועוד אין לו ילדים. בהמשך מסתבר שלפרנס משפחה זה לא פשוט ובאותו זמן גם לסיים תואר זה בכלל ברוך לא נורמאלי.
שירות לאומי אומנם לא לוקח שלוש שנים אבל כל שנה יקרה למדינה וככל שעובר הזמן החיסרון בשנה נעשה יותר ויותר מעיק...
חס וחלילה אני לא אומר לוותר על הטיול לדרום אמריקה אחרי הצבא אבל אם הכי חשוב זה תרומה למדינה אז הצבא ושירות לאומי פחות תורמים...
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 26 אפריל 2010 13:59

והנ"ל בלי להזכיר את הרווח הכלכלי הישיר ממצב של שלום (אפילו שלום קר דוגמת מצריים/ירדן).
העובדות (על פי דרך ההתנהלות של ישראל והאמירות) הן שישראל לא ממש מעוניינת בשלום. וגם לא רוצה להפסיק את תעשייות המלחמה, ומעל לכל - לא רוצה להגיד "טעינו".
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 27 אפריל 2010 02:14

נשמע יותר מדי כמו תאורית קונספירציה, יש באמת עובדות כאלו?
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 27 אפריל 2010 23:10

עוד לא נתקלתי בעובדות מוצקות לאף צד. אני בטוח שיש אנשים שעושים כסף מהמלחמה ולהרבה קצינים טוב במצב שעכשיו ואין להם מצברוח לשינוי, להגיד שזה קונספירציה זה אולי באמת יותר מדי, אבל זה נראה לי די ברור שמבחינה כלכלית יהיה יותר בריא למדינה שלום. זה נשמע מצחיק אבל חבל שכסף זה לא העיקר בחיים, זה היה מביא שלום הרבה יותר מהר מכל הזיבולים על אמונה ודת....
1

הודעהעל ידי 1 » 27 מאי 2010 22:53

ERAYO!

מסכים איתך. אכן, ישנם אנשים שמרוויחים מהמלחמה המתמדת, מכוח האדם הזול שהמדינה מספקת, והאנשים הללו מחזיקים במושכות. היינו יכולים להרוויח הרבה יותר אם היה כאן רצון אמיתי לבצע שלום (לדוגמא: אם היו מבצעים אמברגו נשק כולל במזרח התיכון, העמות היה נפסק בסופו של דבר).

הדבר שהכי מטריד אותי הוא העובדה שלאנשים רבים כבר אין כוח להלחם. אין סיבה. המצב הכלכלי מעיק, השחיתות חוגגת, ואין אופק....
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 28 מאי 2010 03:20

1 כתב:ERAYO!

מסכים איתך. אכן, ישנם אנשים שמרוויחים מהמלחמה המתמדת, מכוח האדם הזול שהמדינה מספקת, והאנשים הללו מחזיקים במושכות. היינו יכולים להרוויח הרבה יותר אם היה כאן רצון אמיתי לבצע שלום (לדוגמא: אם היו מבצעים אמברגו נשק כולל במזרח התיכון, העמות היה נפסק בסופו של דבר).

הדבר שהכי מטריד אותי הוא העובדה שלאנשים רבים כבר אין כוח להלחם. אין סיבה. המצב הכלכלי מעיק, השחיתות חוגגת, ואין אופק....

המרירות הייתה מה שהביא את המהפכה הצרפתית. מצד שני, להם לא היו תוכניות ריאליטי להסיח את דעתם.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
liati83
יצירת קשר:

הודעהעל ידי liati83 » 02 ינואר 2013 10:12

היי
הדרך הפשוטה ביותר לכל הנושא של כתיבת קורות חיים היא פשוט
להשתמש בשירות של אחד האתרים הגדולים - אני השתמשתי בשירות
קורות חיים לדוגמא של TAZOOZ ויצא מעולה והכי חשוב חינם חח

בעיקרון חשבתי שהעניין של קורות חיים זה דבר הכי פשוט שיש
אבל תחשבו רגע שבעצם זה הרושם הראשוני שאתה משאיר אצל כמות נכבדת של מעסיקים שמעניינים אותך...
אז לפי דעתי זה המהלך הכי חשוב שלך בניסיון לחיפוש עבודה
ella
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ella » 24 יוני 2013 18:09

אורח כתב:
taniush כתב:אוקיי אז ככה עד עכשיו לא ניתקלתי בבעיות כלשהן חוץ מי כמה תגובות ממורעלים טיפשים :| הגעתי למסקנה שאני רוצה לעבוד ולהתחיל את השירות הלאומי בספטמבר אז ביקשו ממני בכמה מקומות עבודה קורות חיים ואני ממש לא יודעת מה לרשום בסעיף של השירות צבאי????? לרשום ששירתתי 7 חודשים ויצאתי?או שלא להזכיר בכלל ואז ישאלו על מה הפטור וכו'? אנשים יקרים מישהו נתקל בבעיה הזאת?
תודה לעוזרים ;)

השתחררתי לאחר 7 חודשים עקב בעיות רפואיות שלא מהוות קושי בביצוע התפקיד. או משהו כזה.

ומעולה, עדיף לך להתחיל תשירות לאומי בספטמבר. יהיו לך יותר אופציות, עכשיו בקושי יש.

מה זאת אומרת "עכשיו בקושי יש"? מה, מי שיצא מהצבא ולא עשה שירות לאומי אז לא יקבלו אותו לשום מקום? למה כי זה המסר שלך בהודעה הזאת
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 יוני 2013 18:18

ella כתב:
אורח כתב:
תודה לעוזרים ;)

מה זאת אומרת "עכשיו בקושי יש"? מה, מי שיצא מהצבא ולא עשה שירות לאומי אז לא יקבלו אותו לשום מקום? למה כי זה המסר שלך בהודעה הזאת

הוא מתכוון לתקופת אמצע-סוף שנה, אז יותר קשה למצוא תקנים נוחים ו\או מעניינים, כי יש פחות מהם. לעומת זאת בסוף שנה, קל יותר למצוא תקנים, כי יש יותר תקנים פנויים (אם הכוונה היא לא להתחיל באותו רגע, אלא בספטמבר שנה הבאה).

זה לא המצב כרגע. יש חוק נגד אפלייה, ואמנם יש מעסיקים שמפלים, אבל זה לא דבר שהוא קורה בכל מקום. יש הצעת חוק דרקונית שקוראים לה "חוק זכויות התורמים למדינה" והיא במחלוקת, מה שאומר שהיא ככל הנראה לא תעבור. בתעשייה הבטחונית יש אפשרות חוקית להפלות, זה כן.

מעסיקים בכלל מעוניינים רק בדבר אחד - בעלי מקצוע עם נסיון והשכלה. זה הדבר החשוב. לא שירות צבאי. עוד דבר שמעסיקים מאוד אוהבים, זה להרוויח, ודווקא יוצא שמהסיבה הזו מפלים יותר אנשים שעושים מילואים.
ella
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ella » 24 יוני 2013 18:35

נניח אצא מהצבא ואעשה תואר. איך אתקבל לעבודה בלי ניסיון ? מאיפה לי הניסיון בדיוק XDDD
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 יוני 2013 18:44

ella כתב:נניח אצא מהצבא ואעשה תואר. איך אתקבל לעבודה בלי ניסיון ? מאיפה לי הניסיון בדיוק XDDD

בסדר, בגלל זה כסטודנט מתחילים לעבוד בעבודות סטודננט, בכל מיני עבודות זמניות שקשורות לתחום שאת לומדת, ורק עם הזמן מתקדמים לעבודות יותר "רציניות".

בראיון עבודה בודקים הרבה דברים - לא רק נסיון. סביר להניח שבראיון העבודה הראשון שתעברי, ישימו לב גם לתכונות שלך, לנסיון המועט שכן יש לך (האם עבדת לפני הגיוס? בזמן הלימודים) למוסד שבו למדת, לאיכות התואר, לציונים שלך... לידע כללי וכו'. בראיון כזה צריך לשים את הדגש על החוזקות שלך ולא על החולשות.
אורחת11

הודעהעל ידי אורחת11 » 24 יולי 2013 11:45

מצטרפת לאופי הדיון,
אני מסיימת תואר ראשון, ואני לא שירתתי בצבא (גם לא חלקי). מה לרשום בסעיף צבא? מה בכלל להגיד בראיון כך שלא יסתכלו עליי בעין עקומה?

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד