MSMS ובמילא רגוע עדיין כאן??

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

Jack_Flash
יצירת קשר:

MSMS ובמילא רגוע עדיין כאן??

הודעהעל ידי Jack_Flash » 16 פברואר 2010 20:46

או מישהו מהותיקים? =]
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
Spor
יצירת קשר:

Re: MSMS ובמילא רגוע עדיין כאן??

הודעהעל ידי Spor » 16 פברואר 2010 21:04

במילא רגוע נכנס מדי פעם.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 17 פברואר 2010 01:31

אני עדיין חי.

לצערי, אין כאן שום דיון רציני כבר כמה שנים טובות. אני חושב שזה בערך במצב במדינה בכלל..
Weef
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Weef » 17 פברואר 2010 15:16

למה עזבת? :cry:
O'er the land of the free and the home of the brave
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 18 פברואר 2010 03:28

דיון רציני?!

ממתי אתם יכולים לנהל דיון רציני..איך לומר זאת מפחדים מהאמת למעשה מתחילים לקלל אותי ברגע שאתם שומעים אמת..
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 18 פברואר 2010 07:04

חייל רגיל כתב:דיון רציני?!

ממתי אתם יכולים לנהל דיון רציני..איך לומר זאת מפחדים מהאמת למעשה מתחילים לקלל אותי ברגע שאתם שומעים אמת..

עד עכשיו שמענו אותך מדבר רק על מקלחות. איפה הדיון הרציני שאתה בא להציע?
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 18 פברואר 2010 09:48

חייל רגיל. שים לב איך אתה פונה.
ושים לב שאתה אומר "אמת" כשאתה פשוט אומר משפטים.

די, כבר אין כוח להסביר לכם מחדש מה ההבדל בין להגיד משהו ללהוכיח אותו.
בגלל זה כולם עוזבים.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 18 פברואר 2010 19:00

דיון רציני? רוצים יאלה נראה אתכם לא מתחילים לקלל אותי ברגע שנגמרים לכם התירוצים..

צבא מיקצועי-אפשרי במדינת ישראל או לא..
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 18 פברואר 2010 20:52

חייל רגיל כתב:דיון רציני? רוצים יאלה נראה אתכם לא מתחילים לקלל אותי ברגע שנגמרים לכם התירוצים..

צבא מיקצועי-אפשרי במדינת ישראל או לא..

סחתיין על הפלוד, זה א'.
ב', כן. אפשרי. אבל זה דורש המון מאמצעים, ביקורת עצמית, והפקשת לקחים מהביקורת הזאת.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 19 פברואר 2010 02:04

חייל, לא רק שמעולם לא קיללתי כאן, הנה אני מציע לך את הבמה - רשום טיעון אחד. טיעון אחד קונקרטי ולא במלים של שטנה. פשוט אמירה כמו "אי אפשר צבא מקצועי בארץ" ואז תסביר למה.
אבל תסביר כמו שמסבירים אנשים הגיונים, ולא במשפטים חסרי בסיס.
אם תעשה את זה בכלזאת, אני אשאל "למה", עד שתענה.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 19 פברואר 2010 11:58

צבא מקצועי לא אפשרי בארץ..
בגלל שמתוך 6 מיליון אזרחים אתה אמור להבטיח גיוס מסיום של אנשים
ברגע שהפכת את הצבא למיקצועי אינך יכול להבטיח גיוס שכזה
וגם אם והתייגיסו כל האנשים האלה שוב המשכורות שלהם יהיו הרבה יותר גדולות ממשכורות צבאיות פי20 בערך..
דבר שהמדינה לא תוכל לממן..

הלוואי והיה אפשרי צבא מיקצועי אבל זה לא אפשרי

בארצות הברית למשל יש 300 מיליון אזרחים ותמיד ימצאו אלה שרוצים לשרת בצבא ושוב ארצות הברית מציעה סכומים
לחייליה שבצה"ל קצינים לא מרוויחים

ואנו זקוקים לצבא שיכול לעמוד בפני האיומים העכשווים ולא בצבא קטן וחכם כמו של שויץ או קנדה..
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 19 פברואר 2010 12:05

חייל רגיל כתב:צבא מקצועי לא אפשרי בארץ..
בגלל שמתוך 6 מיליון אזרחים אתה אמור להבטיח גיוס מסיום של אנשים
ברגע שהפכת את הצבא למיקצועי אינך יכול להבטיח גיוס שכזה
וגם אם והתייגיסו כל האנשים האלה שוב המשכורות שלהם יהיו הרבה יותר גדולות ממשכורות צבאיות פי20 בערך..
דבר שהמדינה לא תוכל לממן..

הלוואי והיה אפשרי צבא מיקצועי אבל זה לא אפשרי

בארצות הברית למשל יש 300 מיליון אזרחים ותמיד ימצאו אלה שרוצים לשרת בצבא ושוב ארצות הברית מציעה סכומים
לחייליה שבצה"ל קצינים לא מרוויחים

ואנו זקוקים לצבא שיכול לעמוד בפני האיומים העכשווים ולא בצבא קטן וחכם כמו של שויץ או קנדה..

קוראים לזה צבא בחירה, לא צבא מקצועי. אבל ניחא.
אתה יודע למה בארצות הברית נותנים כאלה תמלוגים והגיוס הוא לא חובה? כי שם עשו הפרדה.
שם אין ג'ובניקים. שם לא לוקחים 60% מהגיוס כדי שיהיו עובדי רס"ר, עובדי מפעלים, חימושניקים,
יוצרי ארגזים ובוני אוהלים. להם יש חברות אזרחיות שמתעסקות עם זה.
פלוס, מיום ליום המיחשוב משתלט. אני בטוח שבעוד כמה שנים כבר יהיו טאנקים לא מאויישים, רכבים לא מאויישים,
ומה לא. הצורך לכוח האנושי יקטן משמעותית.
מה לעשות שבצבא עובד עיקרון ה'העיקר לגייס'. תבוא, תתגייס, מתאים לא מתאים,
נמצא לך כבר איזה תפקיד. באותו הכסף שהם מבזבזים עליהם, הם יכולים לשכור עו"צים
שיכינו במקומם את הקפה.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 19 פברואר 2010 17:40

שוב עו"צ עולים הרבה יותר כסף מחיילים סדירים ו..ז"א אתה תשלם יותר מיסים פחות כסף ילך לחינוך הילדים שלך ולביטוח הבריאות הממשלתי ולסל התרופות..
פנאן טנקים לא מאויישים,מלטים וכטב"מים וכו' עדין זקוקים לטכנאים,מכונאים וכו' ושוב עו"צ עולים הרבה יותר כסף מחיילי חובה

ארצות הברית יכולה להרשות לעצמה צבא ארצות הברית זה הצבא העשיר בעולם צבא שאוכל בשר בקר 7 פעמים בשבוע..שטוראים בצבא האמריקאי משתכרים
בסכומים של 2000-3000 דולר לחודש..

אתה צודק שיש כאן את עיקרון הגיוס העיקר בוא ותיתגייס אבל מה לעשות עובדי רס"ר עושים משהו בין אם אפשר היה לקחת אזרחים בשביל לצבוע קירות בבסיס שוב אזרח לא מקבל משכורת של 400 שקל בחודש..

זה לא אפשרי מדינת ישראל לא יושבת על בארות הנפט או על מכרות זהב רוב תקציבה של המדינה מגיע ממסים..
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 19 פברואר 2010 19:07

חייל, אתה קובע קביעות סתם.

ואתה מתעלם ממי שלא חושב כמוך ומהעובדה שהצבא הוא בהחלט מקום רע להרבה מאוד אנשים.
אם אתה מכיר את הצבא מספיק טוב, אתה יודע שיש הרבה אנשים שלא מתאימים לשם. וזה בלי קשר לדכאון.

אתה יודע שבצבא יש הלך רוח ברור אנטי-אנושי ומלחמתי. למשל.
אתה יודע שאנשים שלא מאמינים בכוח הזרוע והלב שלהם לא אומר שכל האדמה שלנו וכן הלאה מתחילים להתקשות במקומות כמו הצבא.

אתה יודע שהצורה הפשוטה של החשיבה בצבא של ירי בלב קל יחסית על אנשים היא משהו שהוא בוטא והרבה אנשים מתנגדים לזה, גם מתוך הצבא.
שים לב, אני לא אומר שאתה כזה. אני לא אומר אפילו שרוב האנשים כאלה. אני אומר שככה זה בצבא, וככה זה גם במדינה הזאת ובממשלה הנוכחית יותר מהכל.

למה אתה חושב שזה בסדר לגייס את כולם? למה אתה חושב שזה בסדר לכפות על כולם את הרצון שלך - זה שאין לו שום הוכחה, בלי קשר לארה"ב.
יש לך שתי אפשרויות - להבין בני אדם אחרים ולהיות ליברל אמיתי ולראות איך פותרים את המצב, או לנסות לכפות את עצמך בטוענות שאתה חושב שהן נכונות (שכולם צריכים להתגייס).

אם אתה רוצה לכפות - לא רק שאין לך טיעון (לא הצגת אחד לפחות) אלא שאתה יוצא נגד הדבר הכי בסיסי במדינה הזאת - החופש.
ואם אתה יוצא נגד חופש האדם, אתה נגד הדעות שלי.
אני לא שותף לרצון למדינה יהודית או מדינה על כל השטחים.

אולי חשוב להוסיף, כדי שתבין שאתה טועה, שהרמטכ"ל עצמו הכריז שבעוד מספר שנים לא רבות הצבא לא יהיה צבא חובה כמו היום. זה מפורסם גם פה בפורום ואתה יכול גם לגגל את זה.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 19 פברואר 2010 19:11

חייל רגיל כתב:שוב עו"צ עולים הרבה יותר כסף מחיילים סדירים ו..ז"א אתה תשלם יותר מיסים פחות כסף ילך לחינוך הילדים שלך ולביטוח הבריאות הממשלתי ולסל התרופות..
פנאן טנקים לא מאויישים,מלטים וכטב"מים וכו' עדין זקוקים לטכנאים,מכונאים וכו' ושוב עו"צ עולים הרבה יותר כסף מחיילי חובה

ארצות הברית יכולה להרשות לעצמה צבא ארצות הברית זה הצבא העשיר בעולם צבא שאוכל בשר בקר 7 פעמים בשבוע..שטוראים בצבא האמריקאי משתכרים
בסכומים של 2000-3000 דולר לחודש..

אתה צודק שיש כאן את עיקרון הגיוס העיקר בוא ותיתגייס אבל מה לעשות עובדי רס"ר עושים משהו בין אם אפשר היה לקחת אזרחים בשביל לצבוע קירות בבסיס שוב אזרח לא מקבל משכורת של 400 שקל בחודש..

זה לא אפשרי מדינת ישראל לא יושבת על בארות הנפט או על מכרות זהב רוב תקציבה של המדינה מגיע ממסים..

תשמע, פה זאת כבר שיחה על התנהלות אקונומית של הממשלה. לא המקום לדון בזה.
בעיני אישית, לא מוצא חן הרעיון הזה. לא אוהב את הרעיון שבגיל 18 אני הופך לעבד 3 שנים.
לכוח עבודה זול ושימושי, שהצבא יכול לנצל איך שבא לו. עם כל הכבוד, אני בן אדם.
עם רצונות, עם צרכים, עם קו מחשבה ואג'נדה. אני לא עובד תאילנדי.
וזה למה לצבא ארה"ב יש יותר אחוז גיוס אפילו בגיוס רשות - הם לא מתייחסים לחיילים
שלהם כאילו הם הרכוש שלהם.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 19 פברואר 2010 20:50

דווקא כן הצבא האמריקאי מתייחס לחיילו כאילו הם רכושו
המשמעת שם גבוהה בהרבה מצה"ל ולדרגות בצבא האמריקאי יש משמעות יותר מבצה"ל..(השתתפתי עם חיילים אמריקאים בתרגיל משותף של צה"ל)

התנאים לעומת זאת מצויינים האוכל אוכל גורמה והשכר גבוהה והפנסיה לאחר השיחרור היא חלומית..

אולי אתה לא אוהבאת הרעיון של להיות עבד במשך 3 שנים..אבל אף אחד לא אמור לבצע את התפקיד שלך ותאמין לי אין בן אדם שהיה עושה
צבא אם לא היה זאת חובה.. ושובאין לצה"ל את הכסף והתקציב לצבא שאתה ואני מייחלים לו..

ועדין אני מאמין שאם למדינה היה אפשרות להקים צבא מיקצועי בשכר הוא היה קם הרי עדיף שאנשים בעלי נסיון יתקנו רכבים,מטוסים,טנקים מבנים וכו' מאשר ילד בן 19 עם נסיון של חודשיים קורס
VIP

הודעהעל ידי VIP » 19 פברואר 2010 20:50

למה אתה חושב שזה עולה יותר כסף לצבא שכיר מאשר סדיר, אתה משלם מענקים ופיקדון לכל חייל, נותן לו בגדים, אוכל ומקום לישון בו, ועוד הרבה הוצאות כאלו, תבטל את כל אלו, ותשלם משכורת מינימום למישהו שיהיה מזכירה בדיוק כמו באזרחות, תעשה תחישוב ותראה שיש מספיק כסף.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 פברואר 2010 21:02

דונגל כתב:חייל, אתה קובע קביעות סתם.

אם אתה מכיר את הצבא מספיק טוב, אתה יודע שיש הרבה אנשים שלא מתאימים לשם. וזה בלי קשר לדכאון.

אתה יודע שאנשים שלא מאמינים בכוח הזרוע והלב שלהם לא אומר שכל האדמה שלנו וכן הלאה מתחילים להתקשות במקומות כמו הצבא.

אתה יודע שהצורה הפשוטה של החשיבה בצבא של ירי בלב קל יחסית על אנשים היא משהו שהוא בוטא והרבה אנשים מתנגדים לזה, גם מתוך הצבא.
שים לב, אני לא אומר שאתה כזה. אני לא אומר אפילו שרוב האנשים כאלה. אני אומר שככה זה בצבא, וככה זה גם במדינה הזאת ובממשלה הנוכחית יותר מהכל.

למה אתה חושב שזה בסדר לגייס את כולם? למה אתה חושב שזה בסדר לכפות על כולם את הרצון שלך - זה שאין לו שום הוכחה, בלי קשר לארה"ב.
יש לך שתי אפשרויות - להבין בני אדם אחרים ולהיות ליברל אמיתי ולראות איך פותרים את המצב, או לנסות לכפות את עצמך בטוענות שאתה חושב שהן נכונות (שכולם צריכים להתגייס).

אם אתה רוצה לכפות - לא רק שאין לך טיעון (לא הצגת אחד לפחות) אלא שאתה יוצא נגד הדבר הכי בסיסי במדינה הזאת - החופש.

אולי חשוב להוסיף, כדי שתבין שאתה טועה, שהרמטכ"ל עצמו הכריז שבעוד מספר שנים לא רבות הצבא לא יהיה צבא חובה כמו היום. זה מפורסם גם פה בפורום ואתה יכול גם לגגל את זה.

אני מאמין במדינה היהודית אבל גם אני 2 מדינות. אני לא ימני קיצוני ויש הרבהנ אנשים בצבא בעלי דעות שמאלניות ותאמין לי גם אני
סובל לפעמים בצבא אבל בסך הכל לא כזה רע שם
יש אנשים טובים,יש חברה ובסך הכל אתה תורם..להגנה של המדינה ובעצם להגנתם של משפחתך חבריך ומכריך ולא עבד למישהו שמרוויח כסף על חשבונך..

אתה משלם מיסים ומקבל דברים בתמורה -חינוך בריאות תשתיות נכון?
מה עם ביטחון?

שוב אני מסביר אין כאן שום קטע של דעה פוליטית..
פוליטיקה מקומה בקלפי ולא בצבא..

יש הבדל בין אדם שאינו מתאים לצה"ל לבין אדם שלא רוצה לשרת..

למה אנשים מסויימים צריכים לשרת ולמה אחרים לא?
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 19 פברואר 2010 21:12

VIP כתב:למה אתה חושב שזה עולה יותר כסף לצבא שכיר מאשר סדיר, אתה משלם מענקים ופיקדון לכל חייל, נותן לו בגדים, אוכל ומקום לישון בו, ועוד הרבה הוצאות כאלו, תבטל את כל אלו, ותשלם משכורת מינימום למישהו שיהיה מזכירה בדיוק כמו באזרחות, תעשה תחישוב ותראה שיש מספיק כסף.

למה אתה חושב שמישהו ירצה לעבוד בשביל מינימום?? ההורים שלך עובדים בשביל מינימום?
ושוב אנשים בעלי מיקצוע כמו מכונאים וטכנאים ואפילו בנאים ורתכים שלא לדבר על לוחמים יעבדו בשביל מינימום??

חייל בצהל מרוויח ב3 שנים בממוצע20000 שקל +נגיד 30000 פיקדון ומענק
50000 חלקי 36? 1388 ש"ח..אפילו לא מינימום..
אתה היית עובד בשביל 1388 ש"ח? (עובד שצריך לפרנס את משפחתו ולחסוך לפנסיה)
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 20 פברואר 2010 16:17

אורח כתב:
דונגל כתב:חייל, אתה קובע קביעות סתם.

אני מאמין במדינה היהודית אבל גם אני 2 מדינות. אני לא ימני קיצוני ויש הרבהנ אנשים בצבא בעלי דעות שמאלניות ותאמין לי גם אני
סובל לפעמים בצבא אבל בסך הכל לא כזה רע שם
יש אנשים טובים,יש חברה ובסך הכל אתה תורם..להגנה של המדינה ובעצם להגנתם של משפחתך חבריך ומכריך ולא עבד למישהו שמרוויח כסף על חשבונך..

אתה משלם מיסים ומקבל דברים בתמורה -חינוך בריאות תשתיות נכון?
מה עם ביטחון?

שוב אני מסביר אין כאן שום קטע של דעה פוליטית..
פוליטיקה מקומה בקלפי ולא בצבא..

יש הבדל בין אדם שאינו מתאים לצה"ל לבין אדם שלא רוצה לשרת..

למה אנשים מסויימים צריכים לשרת ולמה אחרים לא?

תסלח לי שאני עונה ככה, אבל אתה שוב מפספס את אותה הנקודה.
זה לא עניין רק לקלפי. כשמישהו אומר לך לירות במישהו אחר נגד מה שאתה מאמין בו - זה לא רק לקלפי.

ו"תאמין לי", הייתי בצבא יותר ממך. לא מדובר פה על זה שיש "חברה טובים" - ברור שיש. אבל זאת לא הנקודה.
אתה לא מבין שבצבא יש הלך רוח כזה שהרבה אנשים מתנגדים לו. אתה מבין מה זה התנגדות? אתה מבין מה זה לא להסכים?
וכן - "רע" שם. כשאתה בין אנשים ששמים קצוץ על חיי אדם שהם לא שלהם, זה רע. זה מעורר בך את התנגדות וסלידה גדולים.
ואל תגיד שזה לא נכון. דיברת עם מספיק קרביים? שמעת מספיק מפקדים?
אז אתה יודע שזה כן נכון. אתה יודע שהרבה מאוד אנשים "סוחטים" את ההדק ומפרקים מ 100מ' לאנשים את הצורה בלי יותר מדי להרגיש כלום. אתה יודע שיש הרבה השפלה של פלסטינים, אתה יודע שהאלימות היא משהו מובנה בצבא ובחברה.
זה לא כמו מה שמוכרים לך - "הצבא הכי מוסרי", ו"אין ברירה". די!!
די עם החרטא הזה!! כל דבר קדוש !?!?

תסלח לי, אני גדלתי כיהודי, ולא לימדו אותי מעולם לחשוב ככה, אלא בביקורת עצמית.
קראת את מה שכתבו "אומץ לסרב" ו"לוחמים לשלום" ? דרשת בכלל בעניין?

אז תבוא ותגיד שיש אנשים כאלה בכל מקום ואין מה לעשות - אוקיי, אבל זה לא שיש אנשים כאלה בכל מקום, זה הלך רוח שלם, זה מה שהמדינה מקדמת, וזה מה ששולט בצבא.
אדם שקודם כל בא לקראת אנשים לא חושב בצורה שאנשי צבא חושבים. אתה מבין?

אתה חושב שזה לקלפי? נו באמת. אתה תגיד לי לירות במישהו ואז להקצביע לקלפי לאיזה אדיוט שבטח לא יעשה כלום.
אתה חושב שזאת דמוקרטיה?
לא, זאת לא.

הדבר העיקרי שצריך להיות במדינה הזאת - חופש האדם, לא שולט בה. רחוק מזה. אנחנו גם מתרחקים מאותה נקודה.
אם יש משהו צריך ללמוד מההיסטוריה היהודית זה שבארץ שלא מקדשת את החופש אנשים מושפלים, נרצחים ומנושלים. זה ככה היה, זה ככה יהיה, וזה ככה גם בארץ.

אתה חושב שלהיות בין החבר'ה שלך שלוש שנים ולבזבז את החיים זה "קשה" ו"לא הוגן"? יש כאן אנשים שבילו שנתיים בכלא משום שהם לא הסכימו שאיזה אדיוט יתן להם פקודה לירות.
עם כל הכבוד, אתה לא חושב על כל הדברים.

לגבי השאלה האחרונה שלך - אני מסכים. זה לא אמור להיות "אנשים צריכים" ו"לא צריכים", אלא זה צריך לבוא מהבנה ובחירה. ככה זה.
אתה לא תלך ותכריח אדם אחר לירות, ולא תגיד לו שאתה מבין יותר טוב, כי אתה לא.
אתה רוצה שאנשים ילחמו? אז תדאג שתהיה כאן המדינה שרצינו - מדינה דמוקרטית, עם חופש אדם, שעוזרת לפליטים מאפריקה בדיוק כמו שאנחנו, היהודים רצינו שיעזרו לנו בזמן השואה.

כרגע המצב כלכך כלכך רחוק מזה
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 20 פברואר 2010 18:03

אח שלי..
אז אל תהיה קרבי..

צה"ל לא מכריח אף אחד לשרת בקרבי(לצאת מקרבי די קשה כי צה"ל "בזבז" עליך הכשרת לוחם וכו')
אבל להיות ג'ובניק זה לא כזה בעיה..(גם ג'ובניקים תורמים לצורך העיניין)

פנאן אתה וחברך יכולים להיות החברה הטובים במחסום להיות אלה שיאזנו בין כל הקיצוניים שבאו לקרבי בשביל לירות בערבים..
אתה יכול לבדוק פלסטינים אם חיוך ולהיות נחמד אליהים אבל שוב..אתה חיי במדינה דמוקרטית ולא באנרכיה, במדינה שהמדיניות שלה נקבעת ע"י
פולטיקה

גוף מאורגן לא יכול להתקיים כשכל אחד עושה מה שהוא רוצה נכון?

ושוב אף אחד לא יגיד לך לירות בילד או אזרח סתם ככה כי בא למפקד להרוג אותם..במידה וכך זה זו פקודה בילתי חוקית בעליל ואסור לך לבצע זאת..

ובלי קשר לעניין אתה יודע מה מציל את מדינת ישראל מקריסה ??
שיש כאן אנשים שונים (לא כולם ימנים ולא כולם שמאלנים)
זה מה שיוצר את האיזון ששומר על מדינת ישראל כמו שהוא..

במידה וכולם היו כמוך מסרבים..לא היינו כאן ,מסכים? היו כובשים אותנו
והשאר כבר ידוע

במידה וכולם היו ימניים העולם היה פונה נגדינו בסנקציות ואז
לא יצוא ולא יבוא והיינו נחנקים ללא דלק..חשמל(פחם) וכל השאר..

וזה מתכונת ממש טובה לצבא מושלם איזון במידה וכולם יהיו ימניים
במחסומים..אז ההשפלות וכל השאר ימשכו..ואנשים כמוך יכולים לשנות את כל היחס המשפיל והפוגע כלפי פלסטינים..

ושוב אין שום חובה ללכת לקרבי( אמנם ישנה אבל אם אנשים יכולים לצאת מהצבא הם גם יכולים לצאת מקרבי)

ואני מאמין ב100 אחוז שאם מחבל יבוא אליך במטרה להרוג אותך אתה תירה בו נכון ?

ושוב עדיין למה חלק מן הנוער צריך לשרת 3 שנים וחלק לא?
במה אתה יותר טוב ממני ?? שלך יש פריבלגיה להיות אזרח..
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 20 פברואר 2010 18:15

מה הקשר ללאזן?
אתה שוב חוזר על זה - אתה שוב רוצה לשים אותי במחסום.

אתה פשוט לא מקשיב - אני לא מסכים למה שהולך פה. ומבחינתי להמשיך עם זה זה נגד מה שאני מאמין.
למה שאני אעשה מה שנוח לך? למה שאני אלך נגד מה שאני מאמין בו?
ולמה אתה חושב שמישהו רץ אליך ב 100% ורוצה להרוג אותך?

תעצור. תנשום. תחשוב לרגע - אתה באמת חושב שבצה"ל או במדינת ישראל כל מה שחושבים עליו זה מתי מישהו ב 100% מנסה להרוג אותך?
אתה באמת לא יודע שזה כלכך רחוק מזה?
אתה באמת לא מבין שמה שמוכרים לך זה לוקשים?
אתה חושב שההבדל ביני לבינך זה שאתה רוצה לתת ואני לא?
אתה חושב שצה"ל זאת הדרך לתת?

אתה פשוט לא עונה. אז תענה.

ו"ושוב עדיין למה חלק מן הנוער צריך לשרת 3 שנים וחלק לא?
במה אתה יותר טוב ממני ?? שלך יש פריבלגיה להיות אזרח.."

אני לא יותר טוב ממך. ואתה לא קראת מה שאמרתי.
אבל ההבדל ביני לבינך היא שאני לא אומר לך להיות חייל או לא להיות. אני לא מכריח אותך.

אני אומר לך לבחור בלהיות חייל. אתה מבין את ההבדל?
אם כן, בבקשה תסביר לי מה שאמרתי. ותסביר לי למה זה עונה על השאלה שלך.

הנה, זה דיון אמיתי - כשצד אחד מנסה להבין מה שצד שני אומר. אז בבקשה, תנסה.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 20 פברואר 2010 18:23

אני שוב דורש - תסביר לי אתה את החלק האחרון שאני כתבתי.

ובכלל, זה נראה שכל מה שמטריד אותך זה הנטל בחברה.
ככה זה כשאנשים לא עושים דברים מבחירה.

שים לב על מה אתה מתמרמר - על זה שהמדינה פועלת בצורה שאני ממילא הולך נגדה.
אני חושב שהמדינה מטפחת אלימות וזלזול בחיי אדם. אני חושב שמזמן זנחנו את מה שרצינו להקים כאן.
אני חושב שגם הצבא מחנך לאלימות וזלזול בחיי אדם (עזוב אותך ססמאות כמו "הצבא הכי מוסרי". אנחנו פה בדיון רציני).

כל הדברים האלה הם "התחום האפור" מבחינתי - דברים שלא חייבים להיות ככה אבל כולם מקבלים אותם. לא רק שהם לא חייבים להיות ככה, אלא חיוני שהם יהיו ההיפך.
לא תמשיך להיות כאן מדינה אם כל מה שנבנה עליו זה זלזול באחר, כולל באזרחי מדינת ישראל, כולל ביהודים (שזה מה שקורה היום.).

אתה רוצה להיות שוויוני במדינה חופשית?
תדאג שזאת תהיה מדינה חופשית לאנשים חופשיים. בלי גזל ונישול ופגיעה. בלי להכריח אנשים איפה להיות.
תדאג שאנשים ירצו להגן על המדינה הזאת.

ואלו שרוצים ללכת לצבא - שיקבלו את השכר שלהם, אם בזמן הצבא, ואם אחריו (אפשר למשל, לתת לימודים חינם, שכר דירה לשנתיים, וכו').
אם אתה חושב שאין כסף, אתה פשוט תמים.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 20 פברואר 2010 18:37

אתה צודק זה נחמד מה שאתה מציע כאן..
אבל למה אתה חושב שיש כסף??

אתה החשב הכללי במשרד האוצר??

מדינת ישראל נמצאת בגירעון..ממה אתה מסיק שיש כסף?
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 20 פברואר 2010 18:42

רגע עזוב אותך אידואלגיה ושטויות צה"ל משחרר אנשים מטעמי מצפון..

אני מדבר על כל אלה שלא משרתים מטעמי נוחות..למה אני אמור לשאת בנטל
למה שזה לא יתחלק בינינו ??

ושוב אנחנו לא חיים בעולם מושלם וכו'
שכיף בו והכל אנחנו חיים בחרא עולם שיש מלחמות,מחלות,עוני ופשע..

אתה לא יכול להסתובב ברחוב ולעצום עיניים ולהגיד זה לא קורה העולם יפה ואני חופשי ומאושר..
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 20 פברואר 2010 19:33

מה הקשר לנוחות עכשיו?

מה זה נוחות בכלל?
ומי אתה חושב שמשלם את האוכל שלך בצבא?
מה בדיוק אתה חושב, שאפשר להרים כזה צבא ששם קצוץ על כסף בלי אוכלוסייה אזרחית חזקה?

תגיד תודה שכלכך הרבה לא משרתים.
אזרחות זה לא לשבת כל היום בשירותים ולקרוא ספרים, אם אתה לא יודע. אתה צריך כסף ואתה צריך לעבוד בשבילו, בדרך כלל.

ואני לא מדבר על נוחות. אני מדבר על מה שאני רוצה לראות במדינה הזאת. וזה לא קיים כרגע.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 20 פברואר 2010 20:03

עבדתי לפני הצבא ועבוד גםאחריו וההורים שלי עובדים וכו'..

ולקחת אזרח ל3 שנים להגיד לו מה לעשות מבלי לתת לו אפשרויות בחירה יותר מידי..
להגביל לו את החופש
וכו' זה לא נוח

במידה ומישהו פצפיסט צה"ל נוטה לשחרר

אבל מבחינה שהוא לא משרת בצה"ל בגלל שזה לא נוח
להיות מוגבל בכסף ובחופש וכו'? זה בסדר? מבחינתך?

למה אני צריך להיות מוגבל בכסף ובחופש ומישהו אחר לא?
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 20 פברואר 2010 20:14

"צה"ל נוטה לשחרר"?

אתה באמת רחוק מהאמת.

לא רק זה, אלא שאני דיברתי על שינוי חברתי עמוק. ואתה מדבר על נוחיות.
נוחיות - יש מספיק דברים יותר חשובים לעשות באזרחות מאשר לשבת במשרדים או לשמור על מתנחלים, או להכין קפה או לבזבז כספי מדינה.

לך תתרום באזרחות. לך לעזור לנכים, לילדים, לעניים.
אל תדאג, יש מספיק דברים.

זה בעצם כל מה שמטריד אותך - שאתה "נדפק" ואחרים לא. נכון?
זה בעצם כל הסיפור. אני מדבר איתך על חוסר צדק, ואתה פשוט לא רוצה להרגיש ש"יצאת פראייר"?

אז אתה צודק. המדינה שאתה חי בה לא נוהגת באנשים בצורה שוויונית. אתה מוזמן לפעול נגד זה ולדרוש שאנשים שמשרתים יקבלו את הסכום הראוי אחרי הצבא.
או לחילופין - שלא תשלם מסים לכמה שנים אחרי הצבא.

אבל שלא תעז להגיד לי שאני צריך לירות במישהו או לקבל פקודות מאיזה אדיוט.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 21 פברואר 2010 00:57

לא הבנת?????????

בתור ג'ובניק אף אחד לא יגיד לך לירות במישהו באיזושהיא יחידת מחשבים או משהו כזה..
אתה לא תעמוד במחסום ולא תקפח פלסטינים מסכנים..ולא תצטרך להרוג אף "לוחם חופש" פלסטיני שבסך הכל
רצה להרוג כמה שיותר..

לא הבנת אני לא בעד שכולם ידפקו אני בעד שזה יתחלק שווה בשווה..למשל היציאות: במידה ויש יותר חיילים אז היציאות יותר טובות
וככה אנשים יותר יצאו הביתה תהיה פחות שחיקה של התפקיד וכו'..
והעבודה עצמה תתחלק בין יותר אנשים וכך יקטן העומס על כל אחד הבנת??

למשל אני סוחב משהו מסויים שגם משמש אותך..
ואם שנינו נסחב זאת?

זה יהיה יותר הוגן? לא כך?

לגבי לתת יותר לחיילים אני ממש לא יודע עד כמה המדינה יכולה לתת
לא אני ולא אתה לא עובדים במשרד האוצר וחוץ מזה ברגע שילךיותר כסף למשרד הביטחון
אז פחות ילך לבריאות,לחינוך,לרווחה וכו'..
פתאום לא יופיע עודף כסף בתקציבה של המדינה המששלה תצטרך לקצץ ממשרדים אחרים..

הבנת?
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 21 פברואר 2010 01:29

צר לי. אתה מבלבל את עצמך.

יש נושא אחד שאתה מנסה להתחמק ממנו: אני נגד השיטה הצבאית ונגד הלך המחשבה במדינה.
לכן, אני לא אעשה את מה שנוגד לאמונתי הפנימית.
אתה לא מכריח יהודים לאכול חזיר, ואתה לא תכריח אותי להיות בצבא הזה.

ותפסיק להגיד לי להיות "ג'ובניק". זה קשקוש.

הנושא השני, שזה מה שמטריד אותך כפי הנראה : אתה לא רוצה לצאת פראייר.
אם אתה לא רוצה לצאת פראייר, כבר עניתי לך - יש לתקן הרבה דברים במדינה הזאת. זה אחד מהם.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 21 פברואר 2010 02:26

אני להכריח אותך לשרת באמת שאני לא יכול אבל מדינת ישראל כן תוכל..

אני מקווה שתופסק המדיניות השיחרור הדפוקה של צה"ל וכו'
ואת הקלות שבא צה"ל משחרר אנשים מהצבא..

אני מצטער דונגל אבל אנחנו מוקפים אוייבים
וצבא חובה זה כנראה הפיתרון הכי סביר לבעיה זו..(אומנם לא פיתרון מושלם אבל זה מה יש)

אתה לא רוצה לשרת?
הבעיה היא שאף אחד לא אמור לשאול אותך בין אם לשרת או לא..

ואללה באמת הלוואי וכל אחד היה עושה מה שבא לו(במידה וזה לא פוגע באחר)

מי ייתן והילדים שלנו לא יצטרכו להתגייס לצה"ל..
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 21 פברואר 2010 02:29

אתה פשוט לא קורא את מה שאני כותב.
או שאתה קורא ולא מבין.

אני לא מחכה לצבא הנחמד שלך כדי לעשות את שלי.
אני מתאר לעצמי שכשאתה תשחרר אתה תלך גם לעשות למען הקהילה. מבלי שיגידו לך.

אתה פשוט לא מבין.
יום אחד מישהו יכפה עליך משהו שהוא נגד העקרונות שלך, ואז אתה תבין. עד אז, אתה יכול להמשיך לצעוק ולקלל.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 21 פברואר 2010 07:06

חייל רגיל כתב:אני להכריח אותך לשרת באמת שאני לא יכול אבל מדינת ישראל כן תוכל..

אני מקווה שתופסק המדיניות השיחרור הדפוקה של צה"ל וכו'
ואת הקלות שבא צה"ל משחרר אנשים מהצבא..

אני מצטער דונגל אבל אנחנו מוקפים אוייבים
וצבא חובה זה כנראה הפיתרון הכי סביר לבעיה זו..(אומנם לא פיתרון מושלם אבל זה מה יש)

אתה לא רוצה לשרת?
הבעיה היא שאף אחד לא אמור לשאול אותך בין אם לשרת או לא..

ואללה באמת הלוואי וכל אחד היה עושה מה שבא לו(במידה וזה לא פוגע באחר)

מי ייתן והילדים שלנו לא יצטרכו להתגייס לצה"ל..

מדינת ישראל לא יכולה להכריח אף אחד להתגייס. היא יכולה לנסות,
אבל זכות הציבור לבחור חזקה יותר. ביום שבו סדר העדיפויות ישתנה - מצבנו יהיה עגום.

ישראל מוקפת אויבים. סבבה. מתי אתה פעם אחרונה יצאת למבצע בסוריה?
או לבנון? או עשית קווים במצרים? אף פעם. אז תעשה לי טובה,
70% מכוח החיול במדינה הזאת לא הולך על להלחם, אלא על עודות רס"ר,
שמירות, אבט"שים, בניית אוהלים ומה לא. וההוכחה הכי טובה - תיזכר מה עשית שבוע שעבר כל השבוע.
מה גם, שאולי אחת הסיבות שיש לנו אויבים מסביב היא הגישה שלנו.
אם אתה היית גר בירושלים, מוקף בצבא הלאומי של עזה, עם טאנקים, מטוסים,
מחסומים וסיורים ליד הבית שלך, לא היית תוקפני? או שהיית אומר 'וואלה, סבבה. הם צודקים'?
לא נראה לי. אז למה נראה לך שהם יגידו? שני צדדים לכל מטבע.

בקשר לגיוס חובה - זה פאשיזם. תגיד מה שאתה רוצה, אבל זה פאשיזם.
שלוקחים אדם בן 18 ושוללים אותו מכל זכות בחירה, והופכים לעוד בורג במערכת,
בורג חסר רגשות ודעות - זה פאשיזם. מוסוליני עשה את זה, היטלר עשה את זה,
סטאלין עשה את זה, והיום גם בצפון קוריאה ואיראן עושים את זה. אתה רואה דפוס?
ואם כבר חוק גיוס חובה, אז עד הסוף! שגם הילדים שלך יתגייסו,
שגם הם יאכלו חרא בצבא, שגם הם ישרתו 3 שנים בניגוד לרצונם.
זה כבר מזמן הפך לנושא אחר לגמרי מאשר בטחון מדינת ישראל.
המדינה מצאה פה דרך לעשות קופה. לקחת כל כמה חודשים כמה אלפי
צעירים לכוח עבודה גולמי, שיעשו את זה בתת תנאים תמורת שכר של זונה קמבודית.
זה למה חוק גיוס חובה עדיין בתוקף היום.
שבן

הודעהעל ידי שבן » 21 פברואר 2010 22:27

אני עדיין כאן לפעמים - אם מישהו מחשיב את זה :D

מה שכן MSMS באמת אחלה גבר עזר לי המון בזמנו...
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 28 פברואר 2010 21:29

אתה הפכת את מה שאמרתי לגמרי:
צודק לא עשיתי קווים בעזה ולא קווים בלבנון ואפילו לא בחברון ולא בשכם..

אז למה? אני ייגיד לך אני בן יחיד ויש לי פרופיל נמוך..
חלאס אם הדוגמא הטיפשית שלך על עובדי רס"ר..לא רוצה להיות עובד רסר??
תהיה מכונאי,טכנאי,חשמלאי,אחראי מערכות מחשוב,אחראי בקרה,סמב"צ,תצפיתן,פקח טיסות,כבאי,
טבח,רל"ש,נהג וכו'..

צה"ל לא היה יכול להתקיים ללא כל בעלי התפקידים האלה..

וכעת לגבי הפשיזם:שוב אני מסביר יש לנו או אין לנו אפשרות כזו?? האם אנו יכולים
להרשות לחלק להתגייס ולחלק לא? מדינה מוקפת אייבים ??פשיזם או לא, אין לנו ברירה אחרת אלא להיות קצת פשיסטים כדי לשמור על מדינת ישראל כמו שהיא למען כולם..(שוב אני מסביר למי שלא נאה לא מחויב לגור כאן)

לצד הפלסטיני בתשובה שלך:
הפלסטינים המסכנים הם לא מבינים שהם בסך הכל כלי מניפולטיבי שנשלט בידי סוריה,אירן וחיזבאללה..אשר מפחדות מהתחזקות ישראל בלב המזרח התיכון למעשה מדינות אלו משתמשות בפלסטינים כדי להקנות לצבא שלנו עיסוק תמידי כדי שלא יוכל להגן על גבולות מדינת ישראל באופן יעיל..

אירן ממנת ומספקת תחמושת לחמאס, חמאס מקבל משכורות מדמשק וטהרן למעשה אירן זה הבוס של חמאס..וכך גם חיזבאללה..
הפלסטינים הוציעו פיגועים לפועל,מנסים לחדור לשטחי ישראל שוב ושוב זה היה גם לפני 67 (כך שהכיבוש הוא לא אישיו בנושא)..ולכן הצבא צריך להמצא שם כל הזמן
במחסומים בסיורים וכו'

ואפילו לאחר שביצענו את תוכנית ההתנתקות(יציאה מוחלטת מעזה) חמאס המשיך לירות קסאמים וגראדים בהוראה מטהרן ודמשק..
למה? מה הם ניסו להשיג? אני לא יודע אבל הם קיבלו את עופרת יצוקה..ושוב הפלסטינים הטיפשים לא מבינים שהם בסך הכל כלי משחק בידי אחמדינג'אד ואסד..
הם לא מבינים שאירן לא ממש איכפת מהפלסטינים אלא יותר אכפת מעצמה..כל עוד הפלסטינים ממשיכים בדרך הטרור לא יהיה מהלך מדיני וכל עוד שלא יהיה מהלך מדיני הצבא ימשיך להמצא בשטחים ימשיך להיות במחסומים וחיי הפלסטינים לא ישתפרו..

ולחלק הגיוס של ילדי :
רק יחלתי להגיע לתקופה שבא לא אשלח את ילדי לצבא..
במידה ואצטרך הם ילכו ואני לא אתן להם להימנע מגיוס..
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 28 פברואר 2010 22:08

אז מה אני אגיד לך, תתגייס. תסבול את ה'קצת פאשיזם' הזה.
כמו שאמרת - אף אחד לא מחזיק אותי בכוח.
אני לא אתגייס, ואם יש צורך, גם לא אגור פה.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 28 פברואר 2010 22:09

אני כבר מגוייס..ואתה מתי אתה עוזב?
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 28 פברואר 2010 22:18

חייל רגיל כתב:אני כבר מגוייס..ואתה מתי אתה עוזב?

אני את השירות שלי עזבתי כבר. שנה אחרי שהתחלתי אותו.
פב' 09, אם אתה מתעניין לדעת.
חיל רגיל

הודעהעל ידי חיל רגיל » 01 מרץ 2010 01:02

לא את השירות גבר..את מה שדיברת עליו על לעזוב את המדינה..
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 01 מרץ 2010 15:41

חיל רגיל כתב:לא את השירות גבר..את מה שדיברת עליו על לעזוב את המדינה..

ספונטניות היא מילת המפתח.
שבן

הודעהעל ידי שבן » 02 מרץ 2010 21:03

Spor כתב:
חיל רגיל כתב:לא את השירות גבר..את מה שדיברת עליו על לעזוב את המדינה..

ספונטניות היא מילת המפתח.

- אני לא עוזב .

אדמה לא יכולה להיות שייכת לאף אחד - גם אם הוא אוחז נשק . ובקשר לחברה המפותחת והמודרנית היקרה - חורבן ובקשר לערבים היקרים - השמדה

זונות ! כולם זונות !! חהחהחהח.... :lol:

אנשים הורסים הכל צריך להשמיד אותם .
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 02 מרץ 2010 21:41

שבן אתה תמיד אומר לי שאני כולי מדבר ולא עושה.
מה אתה עצמך עושה על מנת להשמיד את החברה והאנשים, הא?
מתי אתה בפעם אחרונה יצאת לטווח המוני? (:
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 03 מרץ 2010 02:21

טבח המוני זה כל כך ניינטיס

היום זה כבר נשק להשמדה המונית..מהיר,יעיל ולא משאיר עדים.. :twisted:
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 03 מרץ 2010 02:29

אתה כנראה לא התעדכנת.
נשק להשמדה המונית, בניגוד לנשק המתקדם שרואים בהוליווד, דוקא משאיר הרבה מאוד עדים ועדויות.
למעשה, אתה לא מסוגל להתפטר מהעדים/עדויות למשך כמה עשרות שנים.
חייל רגיל

הודעהעל ידי חייל רגיל » 03 מרץ 2010 20:52

טוב נו..עדים,בסדר

אבל תסכים איתי אין כמו פיטרייה גרעינית איכותית בשביל לעשות טוב על הלב
וחוץ מזה זה הרבה יותר מגניב מסתם טבח..
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 06 אפריל 2010 10:17

אחרי 8 שנים, נמאס להתווכח את אותם ויכוחים בדיוק. שמישהו יציע נושא מקורי.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
zorro2

הודעהעל ידי zorro2 » 02 מאי 2010 01:31

אמיר כול כך טוב לשמוע ממך,אני מוכרח להודות לכול חברי הפורום שהראו לי שיש דרך אחרת...אחרת היה נגמר מכוער.

אני זוכר את הימים של לעבוד 18 שעות,את התחושה של חוסר עונים,את הרצון לחיות חיים רגילים,הייתי עושה הכול.

זה טוב לדעת שאתם עדיין כאן.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד