באיזו עמותה כדאי לעשות שירות לאומי?

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

דני

באיזו עמותה כדאי לעשות שירות לאומי?

הודעהעל ידי דני » 02 פברואר 2010 10:43

אתמול השתחררתי (בהיותי בן 18.5, תודה לפורום כמובן) והחלטתי לעשות שירות לאומי בתחום החינוך.

אני מניח שחלק מהחבר'ה פה פנו לעשות שירות לאומי לאחר שחרורם מהצבא, ורציתי לשמוע המלצות על עמותות (ראיתי שיש איזה 4-5 עמותות, ואין לי ממש מושג במי לבחור) ומה כדאי לענות במקרה שישאלו על הפטור?

תודה לעונים :)
אורח

Re: באיזו עמותה כדאי לעשות שירות לאומי?

הודעהעל ידי אורח » 02 פברואר 2010 16:36

תחכה עד ספטמבר.
כל התפקידים הטובים תפוסים כבר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 פברואר 2010 17:37

מה נחשב "תפקיד טוב" בשבילך? אני אישית מחפש לעבוד עם ילדים בגילאי יסודי או להדריך נוער, וגם לגור מחוץ לבית בדירה עם עוד כמה חבר'ה...
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 02 פברואר 2010 18:47

יש הרבה עמותות. אתה יכול להתחיל בלחפש בלוחות מודעות - עבודה עם ילדים, עבודה בהתנדבות וכן הלאה. תעשה קצת מחקר אם אתה כלכך רוצה להתנדב.
שנית, אתה יכול לפנות לעירייה של האזור שאתה רוצה להתנדב בו ולקבל מידע או הפניות.
שלישית, אתה יכול לשאול בפורומים מתאימים יותר כגון פורום לילדים בתפוז או כל מיני אתרים כאלה, כן?
רביעית, אתה יכול להתחיל להיזכר בשמות של עמותות שאתה מכיר - כגון "ניצן".

יש גם הרבה מקומות קטנים שיכולים להיעזר בך פשוט בעבודה עם ילדים בגילאי יסודי וכן הלאה. אפילו לפנות לבתי ספר ולשאול.
תשקיע שבוע ותראה תוצאות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 פברואר 2010 19:32

אורח כתב:מה נחשב "תפקיד טוב" בשבילך? אני אישית מחפש לעבוד עם ילדים בגילאי יסודי או להדריך נוער, וגם לגור מחוץ לבית בדירה עם עוד כמה חבר'ה...

הרוב תפוס כבר.
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 03 פברואר 2010 17:33

להרבה מקומות יהיה קשה להתקבל באמצע השנה מכיוון שהמקומות כבר תפוסים
כרגע אני עושה שירות לאומי דרך עמותת שלומית והבנתי שהיא בין העמותות המרכזיות של שירות לאומי. למידע כללי הכי טוב לחפש בגוגל, לא חסרות תוצאות.
אם אין לך ארגון ספציפי בו אתה מעוניין לשרת רוב העמותות ישמחו לכוון אותך ולהתאים לך את המקום המתאים.
יחד עם זאת, אל תוותר להם אם לא מתאים לך השירות ששיבצו לך. עיקר תפקידי השירות הלאומי הם תפקידים פקידותיים ולפעמים יש לי את ההרגשה שסתם מנסים לנצל משוחררים ולהעסיק אותם בפחות משכר מינימום.
תזכור שאתה לא חייב את השירות הלאומי הזה לאף אחד ואתה עושה אותו בשביל עצמך ובשביל להרגיש שאתה עושה משהו חשוב. אם אתה לא מרגיש שאתה תורם ומרוצה מהתפקיד זה סתם בזבוז זמן ומעורר תסכול. אפשר גם לעבור מקום שירות במהלך השנה (אפילו לא צריך למלא טופס טיולים!).

בקשר למה להגיד בקשר לסיבת השחרור - אתה לא חייב לספר להם הכל אם אתה לא רוצה אבל תאמין לי שהגיעו אליהם משוחררים עם סיפורים הרבה יותר הזויים ולא קשורים משלך... אנשים עם 21 כמוני וכמוך (?) שלא התאימו לצבא\ לא רצו\ פציפיסטים, הם לא משהו חריג כשזה מגיע לשירות לאומי.

בהצלחה =]
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 פברואר 2010 18:41

אורח כתב:מה נחשב "תפקיד טוב" בשבילך? אני אישית מחפש לעבוד עם ילדים בגילאי יסודי או להדריך נוער, וגם לגור מחוץ לבית בדירה עם עוד כמה חבר'ה...

אז תתחיל ללמוד באוניברסיטה:

1) תגור יחד עם חבר'ה במעונות
2) תעבוד בחינוך של ילדים קטנים במסגרת פר"ח וגם תקבל על זה מילגה יפה.
3) אחרי 3 שנים תהיה בעל תואר ומקצוע לחיים.
Erayo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Erayo » 04 פברואר 2010 22:30

מסכים לגמרי עם אורח, אם אתה באמת רוצה לתרום לחברה במסגרת של ארגון אתה יכול להתנדב גם מאוחר יותר ולא רק דרך ארגוני שירות לאומי. חוץ מזה, תוכל לתרום הרבה יותר עם ראש על הכתפיים ואיזה תואר מאוניברסיטה. אני בכלל חושב שהדרך הנכונה להרים את החברה היא ללמוד ולהתמקצע ולתרום את הידע לאלו שצריכים...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 פברואר 2010 13:02

אני מסכים שתרומה לחברה עם הכשרה מקצועית זה הדבר הכי עדיף.
קצת מציק לי שנותנים לילדים בני 18 לטפל באוטיסטים בלי שהם מקבלים שום הכשרה. כשאני עשיתי את זה הרגשתי שאין לי את הכלים להיות מטפל בלי לדעת על זה כלום.

אבל לא חייבים לעשות שירות לאומי בטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים, או בלשבת במשרד שפיטרו ממנו את העובד הקודם כדי להכניס לשם ילדים בשירות לאומי..... יש שם גם דברים שכיף לעשות, ושיכולים לעזור בלי הכשרה מיוחדת, זה נכון - מנצלים שם עובדים מצד אחד אבל מצד שני זה יכול להיות הדבר שיעזור לאנשים האלה לצאת מהבית.

לרוב החברים שלי היה קל לגמור את בית הספר ולמצוא עבודה ודירה תוך שניה. לי זה לא היה כזה פשוט. יש אנשים שצריכים את השנה הזאת מחוץ לבית. יש אנשים שלוקח להם זמן להחליט מה הם רוצים ללמוד. שנת שירות או שירות לאומי יכולים לעזור לאנשים האלה. אני יודע שלי זה עזר מאוד.

אני הייתי מחכה לתחילת השנה הבאה כי באמצע השנה יש להם אולי 3 תפקידים פנויים. אפשר גם להתעניין בשנת שירות במקומות שונים שזה בעצם אותו דבר כמו שירות לאומי ואפשר גם להתנדב שנה במקום מסויים בלי שיקראו לזה "שירות לאומי" או "שנת שירות", אבל בדברים האלה בד"כ צריך לגור בבית ויש כאלה שלא רוצים את זה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 פברואר 2010 03:15

אם אתה מחפש עמותה חילונית- אז שלומית הם סבבה.
מש"ל תתרחק כמו מאש.
בהצלחה
מוטי ברגיל

הודעהעל ידי מוטי ברגיל » 16 פברואר 2010 15:44

מהניסיון שלי חשוב שתשים לב שהעמותה מציעה מקומות שירות שטובים לך
כדאי לפנות לפחות לשתי עמותות
אני מכיר שהאגודה להתנדבות ושלומית הכי גדולות
וגם אני שמעתי שלברוח מש"ל זה הכי אחי
PaRadox
יצירת קשר:

הודעהעל ידי PaRadox » 16 פברואר 2010 21:42

אם אתה מתכוון לעשות את השירות במרכז הארץ אז אל תלך לשלומית.
לגבי השאר לא ידוע לי.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים