חו"ל, דרכונים, צה"ל ומה שביניהם

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים

תקציר הנושא
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: חו"ל, דרכונים, צה"ל ומה שביניהם

Re: חו"ל, דרכונים, צה"ל ומה שביניהם

הודעה על ידי miyfks » 23 פברואר 2009 23:39

שלומלום!

תהיו בריאים!
אפשר גם לברוח בשחיה לקפריסין...
לעקוף את הצבא זה לא בעיה, השאלה מה אתה מחפש להשיג... לדעתי, מחבר השירשור, רצה לברוח לחו"ל כנתין זר...

בברכה,
מנשה נחמיאס

Re: חו"ל, דרכונים, צה"ל ומה שביניהם

הודעה על ידי במילא רגוע » 23 פברואר 2009 20:06

מסכים עם MSMS.

אני אוסיף לידע כללי שמי שעוזב את הארץ לפני גיל 16/שמקבל צו ראשון (זה הולך לפי חישוב מוזר של תאריך לידה עברי) לא נחשב חייב בשירות ויכול להגיע לפה בחזרה בלי שיחכו לו בשדה תעופה (אבל אז אם הוא נשאר בארץ תקופה ארוכה יחסית אז שולחים לו צו גיוס). לא שבע שנים, ולא עד שנה לפני.

נכון שדרכון ראשון הוא בתוקף רק ל-5 שנים, אבל אתה לא נותר ללא יכולת לצאת מהארץ שבה אתה נמצא ברגע שהוא פג. זה תלוי איפה אתה נמצא אבל לרוב כשאתה בתהליכי קבלת אזרחות יש מעמד זמני ואפשר לקבל אישור נסיעה זמני גם אם אתה עדיין לא אזרח. בישראל הדבר הזה נקרא תעודת מעבר.

אם אתה מתכוון לעזוב ללא שוב אז אפשר לוותר על הסדרת מעמדך מול הצבא, אבל אם יש אפשרות שיהיו לך בעתיד עניינים פה שתרצה לבוא לבקר בגינם, אולי עדיף שתסדיר את הפטור לפני שאתה עוזב. וכאמור, אם אתה מתעתד לעזוב לפני שתקבל צב רשעון אז אין לך ממה לדאוג אלא אם כן תשוב לגור פה.

Re: חו"ל, דרכונים, צה"ל ומה שביניהם

הודעה על ידי MSMS » 23 פברואר 2009 19:54

מנשה, זה לא נכון - אפשר לצאת גם רבע שעה לפני הגיוס. אף אחד לא יעצור אותך.
הבעיות מתחילות כשחוזרים, אז עוצרים אותך בנתב"ג.

רנדום, כדאי לפעול לקבלת פטור. אם במילא אתה רוצה לחיות בחו"ל תסיים עם הנושא הזה כאן ועכשיו.. ואם יזדמן לך לחזור (כי אי אפשר לדעת לאן מובילים אותך החיים) תמיד תהיה לך האופציה.

Re: חו"ל, דרכונים, צה"ל ומה שביניהם

הודעה על ידי miyfks » 23 פברואר 2009 15:56

שלומלום,

חחח... משנה לפני תאריך הגיוס, אתה כבר שייך לצבא... (מאותו נימוק אפשר לשפוט סרבן גיוס במשפט צבאי). בשגרירות, בנמל תעופה, בכל משרד ממשלתי, כבר משנה לפני הגיוס אתה כפוף לצבא על כל מגבלותיו...
אם תצליח לצאת מהארץ מוקדם יותר - בין שבע שנים לשנה לפני הגיוס, אתה עדיין 'בר גיוס', אבל זה תלוי בקירטריונים ספציפיים... אם הצלחת לקבל אזרחות זרה, אתה מתעסק עם צבא זר...
אני בעל אזרחות אמריקאית ועדיין יש עליי הגבלה של יציאה מהארץ משנה לפני הגיוס ועד השחרור...

בברכה,
מנשה נחמיאס

חו"ל, דרכונים, צה"ל ומה שביניהם

הודעה על ידי Random » 23 פברואר 2009 10:12

חשבתי על מהלך של יציאה לחו"ל שלא למטרות חזרה (כמובן לפני השירות), אבל נתקלתי בסיפורים על סירוב לחידוש/הארכת תוקף דרכון אם לא הסדרת את ענייניך עם צה"ל. מכיוון שבחו"ל אם אין לך דרכון אתה חשוב כמת, ותוקף דרכון לא מספיק ארוך כדי להספיק לקבל אזרחות זרה, רציתי לדעת איך אנשים שעשו את המהלך הזה הסתדרו מהבחינה הזו?

חזור למעלה