לצאת מהצבא

פרסם תגובה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
סמיילים
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode פעיל
[img] פעיל
[flash] כבוי
[url] פעיל
סמיילים פעילים

תקציר הנושא
   

הרחב תצוגה תקציר הנושא: לצאת מהצבא

Re: לצאת מהצבא

הודעה על ידי במילא רגוע » 13 ספטמבר 2014 18:51

אני לא מבין את השאלה, או את האפשרויות שאתה מציב. בצד הראשון יש פסיכיאטר אזרחי ועורכת דין אזרחי שעושים מה? מה זה יטפל לי בזה מול הצבא? באיזה מובן אתה מתכוון האם אתה חייב להיות מול קבן?

ממה שאני חושבת שאני מבין, רק פגישה שלך עם פסיכיאטר צבאי שמחליט לפי שיקול דעתו לגביך יכול להביא לשחרור, אין צד שלישי מתווך שיכול לחסוך לך את הפגישה הזאת או להבטיח תוצאה חיובית. חוות דעת של פסיכיאטר אזרחי יכולה להשפיע אם היא חמורה ואם היא תואמת את מה שהקבן רואה. להערכתי, רק בשלבים מוקדמים של פניה לקבן, הרבה לפני הגיוס, חוות דעת כזאת יכולה להביא לשחרור בזכות עצמה, שהקבן פשוט מקבל אבחון מגיל מוקדם של בעיות ממושכות כמצב נתון ולא צריך להיכנס לאבחון המצב בהווה. בשלבים מאוחרים יותר יש לחוות דעת משקל מסוים, אבל עיקר שיקול הדעת מבוסס על ההתרשמות מהמצב בהווה, בזמן הפגישה. לגבי עורכדין, אני עדיין מחכה לשמוע ממישהו מה נתן לו לשלם אלפי שקלים לעורך דין. עד כה, היתרון היחידי שראיתי זה שעורך דין יכול לקבל את סיכומי הפגישות עם הקבנים, שזה יכול לעזור אבל לא כזה מכריע ובעיניי לא שווה אלפי שקלים.

Re: לצאת מהצבא

הודעה על ידי RON258063 » 13 ספטמבר 2014 15:52

הבעיה אבל שהקב"ן אצלנו ביחידה לא באמת עוזר, אם אתה לא מאיים באיזה התאבדות כמה פעמיים אז מבחינתנו אתה כשיר לשירות.
לדעתך, אני יכול לפנות לפסיכיאטר אזרחי (אין לי בעיה של כסף), לדבר איתו, שהוא ירשום לי המלצה אני מקווה על יציאה מהצבא ואז לקחת עו"ד שיטפל לי בזה מול הצבא? או שאני חייב להיות מול הקב"ן במידה ויש לי המלצה מפסיכיאטר אזרחי.

תודה.

Re: לצאת מהצבא

הודעה על ידי במילא רגוע » 13 ספטמבר 2014 15:42

שלום רון.
"אם כדי ללכת לפסיכיאטר אזרחי בשביל שייתן לי המצלמה ליציאה מהצבא או שזה כבר מאוחר וצריך לעשות את זה לפני הגיוס" אחרי צו ראשון ולפני הגיוס, הבקום דורש ממתגייסים לשלוח חוות דעת ממאבחן אזרחי בתור תנאי לקביעת תור לקבן - אין חוות דעת, אין תור לקבן. בתור חייל שכבר גויס, אתה לא זקוק לחוות דעת ממאבחן אזרחי כדי לקבל תור לקבן. ההליך הוא כמו כל פניה לרופא מומחה בצבא, צריך ללכת לרופא היחידה ולבקש הפניה לקבן. יש אנשים שפונים למאבחן אזרחי בזמן השירות הצבאי כדי לקבל חוות דעת תומכת שיכולה לעזור לשכנע את הקבן, אבל זה לא תנאי שהצבא דורש לפני פגישה עם קבן. כמה זה עוזר זאת שאלה פתוחה, זה תלוי מה המאבחן האזרחי ממליץ ואיך זה מסתדר עם מה שהקבן רואה, וגם מדובר בהוצאה כספית לא קטנה.

לצאת מהצבא

הודעה על ידי RON258063 » 13 ספטמבר 2014 13:34

התגייסתי ללוחם לפני חודש וחצי ויצאתי דרך קב"ן לגו'ב על קה"ס 40 רק נתן לי. אני עכשיו בגו'ב ואני לא רוצה להיות בצבא אני רוצה לצאת ממנו.
השאלה אם כדי ללכת לפסיכיאטר אזרחי בשביל שייתן לי המצלמה ליציאה מהצבא או שזה כבר מאוחר וצריך לעשות את זה לפני הגיוס.

תודה ואשמח לעזרה!!

חזור למעלה